Emília Slováčková 28.10.2021

Vzácnu návštevu pripomína aj kríž v Slovenskom Grobe

Po druhej nedeľnej svätej omši v deň príchodu pápeža Františka na Slovensko 12. septembra takmer na pravé poludnie požehnal miestny kňaz Bartolomej Balun drevený dvojramenný kríž osadený v blízkosti Kostola sv. Jána Krstiteľa.
Vzácnu návštevu pripomína aj kríž v Slovenskom Grobe
Veronika Grznárová 28.10.2021

V matičnej Aleji dejateľov odhalili bustu

Významnej osobnosti slovenského krajanského sveta Štefanovi Boleslavovi Romanovi odhalila 4. októbra v Martine Matica slovenská a Miestny odbor MS v Prievidzi bustu. Ide o historicky prvú bustu tejto osobnosti na Slovensku.
V matičnej Aleji dejateľov odhalili bustu
Anna Stankayová 26.10.2021

Editoriál 43/2021

V dušičkovom období intenzívnejšie spomíname na našich zosnulých. Rovnako aj na počaté deti, ktoré si Pán povolal predčasne. A hoci s rodičmi prehovoriť nemohli, vnímali ich emócie a cítili ich lásku. „Dieťa, ktoré vyciťuje, že je prijaté, milované, dostáva sa do vnútorného pokoja. Je to optimálny stav, v ktorom sa dieťa môže maximálne rozvinúť,“ rozoberá na stranách 10 a 11 pediater Jozef Mikloško. Priblížil život dieťaťa pred jeho narodením i v ranom detstve.
Editoriál 43/2021
Martin Kramara 26.10.2021

Odložíme na potom?

Rozhodol som sa, že vstúpim do klubu prokrastinátorov. Ale asi až na budúci týždeň. Schuti som sa zasmial, keď som tú anekdotu prvý raz počul. Menej veselé je, že odzrkadľuje náš život.
Odložíme na potom?
Anna A. Hlaváčová 21.10.2021

Gotická cesta je otvorená

Z Revúcej a Rožňavy vyrazili 28. augusta priaznivci podujatia, ktorí využili možnosť navštíviť stredoveké kostoly v Kameňanoch, Rákoši, Rybníku, Ratkovej a rotundy v Šiveticiach a Prihradzanoch.
Gotická cesta je otvorená