Marek Šmid 12.10.2021

Humor a kompas

Pápež František nás akosi vyprovokoval svojím humorom k životu. Aj nearchaickými slovami, aké používa. Keď na audiencii povie, že sa modlí, aby sa Cirkev nestala muzeálnou inštitúciou. Alebo že sloboda je pre nás neustálou výzvou. Je taký reálny vo svete polarizovanom na extrémy progresu a extrémy obrany proti nemu. Nechcem politizovať, a tak si radšej dovolím v tejto súvislosti trocha humoru.
Humor a kompas
Telman Nersisyan 08.10.2021

Kardinál Duka požehnal pamätník obetiam genocídy

Český kardinál Dominik Duka, OP, sa v stredu 15. septembra v Kralupoch nad Vltavou pomodlil a požehnal pamätník venovaný obetiam genocídy Arménov. Umiestnený je v kralupskom mestskom parku.
Kardinál Duka požehnal pamätník obetiam genocídy
Rastislav Hindický 08.10.2021

Duchovne sa spojili obe krajiny

Špeciálne duchovné prepojenie medzi Slovenskom a Argentínou sa uskutočnilo na sviatok patrónky Slovenska – Sedembolestnej Panny Márie. Svätý Otec, pápež František, ktorý pochádza z Argentíny, celebroval neďaleko národnej svätyne Slovenska – baziliky v Šaštíne v stredu 15. septembra svätú omšu. S myšlienkou duchovne prepojiť obe krajiny prostredníctvom našej nebeskej Matky prišiel veľvyslanec Slovenskej republiky v Argentíne Rastislav Hindický.
Duchovne sa spojili obe krajiny
Peter Slovák 08.10.2021

Z Vašej pošty

Milí čitatelia, po návšteve Svätého Otca nám stále prichádzajú listy vďaky za jednotlivé čísla Katolíckych novín i osobné povzbudenia. Potešili nás slová 82-ročného Františka: „Vaše noviny majú vysokú úroveň. Ďakujem za ich kvalitu, duchovnú cenu a odbornosť príspevkov.“
Z Vašej pošty
Peter Štálnik 07.10.2021

Venujme čas Bohu a robme to z lásky

Modlitba by mala zostať časom, keď sa stretávame s Bohom, avšak nie z nanútenej povinnosti, ale z lásky. Ňou totiž prehlbujeme vzájomný vzťah s naším Pánom. Keď ju zanedbávame, strácame my sami.

Venujme čas Bohu a robme to z lásky