Martin Kramara 26.05.2020

Čo sme sa naučili?

Krok za krokom sa vraciame „k normálu“. Opatrenia sa uvoľňujú. Vírus sa rozšíril len mierne. Viac sa šíri presvedčenie, že je to azda za nami.
Čo sme sa naučili?
Mária Bartóková 22.05.2020

Kresťanské rodiny potrebujeme

Príbeh obyčajnej katolíckej rodiny a manželov, ktorí spolu žijú príkladným životom v manželstve už takmer 60 rokov, nech je motiváciou pre tých, ktorí uvažujú o založení rodiny. 

Kresťanské rodiny potrebujeme
Monika Golianová FMA 21.05.2020

Vlastníctvo môže slúžiť láske

Ježišova ponuka a nečakaná reakcia bohatého mladíka zo stránok synoptických evanjelií rezonujú v našich srdciach aj dnes. Keďže aktualizácia biblického textu závisí od jeho dobrého pochopenia, zastavme sa pri tomto dialógu vo  verzii príbehu podľa evanjelistu Matúša. 

Vlastníctvo môže slúžiť láske
Ján Lauko 19.05.2020

Editoriál 21/2020

Prvý májový deň je výročím tragickej nehody jedného z najlepších pilotov formuly 1 Ayrtona Sennu, ktorý zahynul v roku 1994 počas pretekov v San Maríne. Jeho smrť zasiahla každého, charizma brazílskeho pilota bola nepopierateľná. Jej súčasťou bola aj Sennova spirituálna stránka.
Editoriál 21/2020
Tibor Macák 19.05.2020

Pravda, nie konšpirácia oslobodzuje

Pandémia koronavírusu nastavila ľudstvu zrkadlo, a tak opäť raz nastal čas, keď sa odhaľujú charaktery. Orientovať sa v mori „zaručených“ receptov a hlasov, ktoré sa šíria rýchlejšie ako samotný vírus, nie je jednoduché, no načim povedať, že za posledných 30 rokov sme mali dosť času učiť sa rozlišovať.
Pravda, nie konšpirácia oslobodzuje