Juraj Tóth 30.11.2021

Čas na odvrátenie katastrof

Na konci novembra sonda DART odštartovala na misiu k asteroidu Didymos, ku ktorému má doraziť budúci rok a následne naraziť do jeho mesiačika. Tým vyskúšame, či dokážeme zmeniť jeho dráhu. Je to prvý takýto test planetárnej obrany pred prípadnými budúcimi kolíziami asteroidov so Zemou. Ak by sa so Zemou v budúcnosti zrazil asteroid veľký 300 metrov, spôsobil by katastrofu kontinentálnych rozmerov.
Čas na odvrátenie katastrof
Blažej Štrba 25.11.2021

Mesiáš bol človek Ježiš

Pri čítaní Svätého písma môžeme naraziť na zvláštnosti, ktorým porozumieme až po zohľadnení viacerých skutočností. Ťažšie porozumiteľné texty treba vždy vykladať v kontexte viacerých hľadísk.

Mesiáš bol človek Ježiš
Jaroslav Ondráš 25.11.2021

Za pátrom Jozefom Kyselicom zostalo veľa dobra

V nočných hodinách v sobotu 23. októbra odovzdal svoju dušu Stvoriteľovi významný kňaz zo Spoločnosti Ježišovej Jozef Kyselica. Narodil sa 7. januára 1949 v Neporadzi, okres Trenčín.

Za pátrom Jozefom Kyselicom zostalo veľa dobra
Anna Galasová 25.11.2021

Boh má otvorenú náruč

Napriek tomu, že zima už klope na dvere, tohtoročná jeseň nás znovu prekvapila krásou – pestrosťou a sýtosťou farieb. Pri tomto pohľade žasnem nad dobrotou a láskou Boha voči nám. Nielen počas vľúdnych dní priečelie a vstup do Kostola sv. Anny vo Vavrečke vyvolávajú vo mne pocit pozvania Otca, ktorý s otvorenou náručou víta svoje deti. Ani ja neodmietam. Som v jeho rukách.
Boh má otvorenú náruč
Jozef Sendrej 25.11.2021

V Tepličke obnovili kríž na veži kostola

Od návštevy pápeža Františka prešli už viac ako dva mesiace, ale jeho slová stále rezonujú v našich srdciach. Na stretnutí s pápežom v Prešove boli aj veriaci z farnosti Markušovce.
V Tepličke obnovili kríž na veži kostola