Daniela Suchá 18.07.2023

V Blatnohrade si pripomenuli sv. Cyrila a Metoda

Ordinariát Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky v spolupráci sVojenským ordinariátom Maďarskej republiky uskutočnil 17. júna pod vedením biskupa Františka Rábeka spoločnú púť do Blatnohradu – Zalaváru.

V Blatnohrade si pripomenuli sv. Cyrila a Metoda
Milada Čechová 18.07.2023

Staroba a nahá pravda

Prvé odovzdanie viery som zažila od babky. Nie od rodičov – otec vieru stratil a neviem, či ju našiel aspoň na smrteľnej posteli; a mamine prejavy viery sa po boku neveriaceho manžela obmedzili na sviatkovú návštevu kostola a napomínanie za „branie Božieho mena nadarmo“. Babka sa však neobávala chodiť s ružencom omotaným okolo ruky a „naprávať“ ma.
Staroba a nahá pravda
Ján Lauko 11.07.2023

Editoriál 28/2023

V tomto vydaní KN sa zameriavame na tému kresťana na cestách, keďže leto je v plnom prúde a tisíce Slovákov sa denne vydávajú na dovolenky. Ako dieťa som sa veľmi tešil práve na cestovanie. Považoval som to za dobrodružstvo – neexistovali navigácie, nemohli sme si prezrieť trasu na internete ani si rezervovať ubytovanie, takže často sme nevedeli, kde presne skončíme.
Editoriál 28/2023
František Kavecký 11.07.2023

Nezabudnime na kostol

Pri cestovaní ma mama už ako malého chlapca vodila v rôznych mestách do kostolov. Tento zvyk si zachovávam dodnes. Preciťujem tak univerzálnosť Cirkvi a okrem návštevy Krista vo svätostánku sa kochám aj umením staviteľov a umelcov.
Nezabudnime na kostol
Ján Ďačok 06.07.2023

Tabletka ako nástroj zabitia nového života

Pred pár dňami rozvírila diskusiu potratová tabletka. Chcela by som vedieť, na akom princípe funguje? Prečo nie je z morálneho hľadiska možné využívať ju? BERTA, STREDNÉ SLOVENSKO

Tabletka ako nástroj zabitia nového života