Roman Titze 02.09.2021

Je vznešené modliť sa za zomrelých

Je veľmi vznešené modliť sa za zosnulých. Sú to duše našich blízkych, detí nebeského Otca, ktoré sú odkázané na pomoc druhých, teda nás a príhovor svätej Cirkvi. Len milosrdný Pán Boh rozhodne, kto bude vo večnosti hľadieť na jeho tvár, hoci sa nám mohlo zdať, že ten-ktorý človek o Božie veci počas svojho pozemského života nestál.
Je vznešené modliť sa za zomrelých
Andrej Palovič 02.09.2021

Vo Svätom Antone mali Kaštieľsky pút

V dedinke banskoštiavnického dekanátu Svätý Anton sa v nedeľu 15. augusta konalo podujatie, ktoré miestni volajú „Kaštieľsky pút“.
Vo Svätom Antone mali Kaštieľsky pút
Ján Lauko 31.08.2021

Editoriál 35/2021

Návšteva pápeža Františka je predo dvermi. Do jeho príchodu ostáva už len pár dní a organizačné prípravy na túto veľkú udalosť vrcholia. Trocha mi to pripomína výrobu vianočného dvojčísla Katolíckych novín, ktorá z veľkej časti prebieha počas Adventu.
Editoriál 35/2021
Juraj Tóth 31.08.2021

Impulz na zmenu

Končí sa leto. Septembrom sa začína škola. Budeme schopní preniesť si načerpaný letný oddych do všedných dní plných práce a školy?
Impulz na zmenu
Peter Slovák 27.08.2021

V Želive mali jubileum i púť zmierenia

Tohtoročná púť zmierenia v Želive sa konala 8. augusta. Prelínala sa s oslavami 900. výročia založenia rádu premonštrátov sv. Norbertom. Jubileum oslávili 7. augusta svätou omšou, ktorú celebroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Poobede bola pripravená prehliadka ambitu kláštora a zábavné atrakcie pre deti.

V Želive mali jubileum i púť zmierenia