Monika Golianová FMA 25.06.2020

Ján Krstiteľ – hlas, ktorý bol viac ako prorok

Na základe slov proroka Malachiáša Židia boli presvedčení, že pred Mesiášom príde Eliáš (porov. Mal 3, 23). Deň príchodu Mesiáša bol očakávaný ako deň súdu, keď tí, čo páchajú neprávosť, budú zničení. 
Ján Krstiteľ – hlas, ktorý bol viac ako prorok
Tibor Ujlacký 25.06.2020

Na Klokočine oslávili Deň rodiny

Popri sviatku Najsvätejšej Trojice 7. júna dodatočne oslávila farnosť sv. Gorazda v spolupráci s Centrom pre rodinu v Nitre na najväčšom nitrianskom sídlisku Klokočina Deň rodiny svätou omšou. 
Na Klokočine oslávili Deň rodiny
Martin Kramara 23.06.2020

Aké problémy riešime?

Z času na čas nie je zlé sa porozhliadnuť a všimnúť si, aké problémy rieši svet za hranicami našej vlasti.
Aké problémy riešime?
Mária Bilá 23.06.2020

Editoriál 26/2020

„Áno, Boh nám preukázal najväčšiu lásku v tom, že nám dal svojho Syna a on zase svojou obetou na kríži. Ale práve ten, ktorý obetoval za nás svoj život, nás upozornil, že jeho obeť bude márna, ak sa každý z nás osobne nepripojí k jeho obeti. Kto nevezme každodenne na seba svoj kríž a mečom – aj ten priniesol Ježiš – neobseká každú sebeckosť a pýchu, každý svoj hriech, nemôže byť jeho učeníkom. Ako sme to splnili, to nám povie on – Sudca, keď uzavrieme život.“
Editoriál 26/2020
Andrej Filipek SJ 19.06.2020

Kto som ja, dnešný veriaci katolík, člen Cirkvi

Musím sa hneď na začiatku priznať, že práve vo veľmi náročnom čase pre každého z nás, keď my kňazi sme zostali zrazu skoro úplne odrezaní do veriacich, s ktorými sme boli dovtedy dosť blízko (aspoň s niektorými), dokonca prinútení „ostať doma“ a „byť zodpovedný“, zrazu si uvedomujeme, ako veľmi sme jeden od druhého vzdialení, lebo táto „reklama“ nás ešte viac izoluje.
Kto som ja, dnešný veriaci katolík, člen Cirkvi