Michal Vivoda 12.03.2020

Modlitba za nepriateľov má cenu

Novozákonné učenie oproti predošlému spôsobu myslenia spočíva práve v pohľade na pravú lásku a pravé milosrdenstvo. 
Modlitba za nepriateľov má cenu
Marián Tomajko 12.03.2020

Spomínali na príchod milosrdných sestier

V Zlatých Moravciach si 20. februára pripomenuli 155 rokov od príchodu milosrdných sestier sv. Kríža. Kongregáca milosrdných sestier Svätého kríža vznikla v roku 1856 v meste Ingenbohl vo Švajčiarsku. Zakladateľom bol kapucín Teodózius Florentini s Máriou Teréziou Shererovou, prvou generálnou predstavenou. 
Spomínali na príchod milosrdných sestier
Jana Matulajová 11.03.2020

Biskup Forgáč navštívil nemocnicu

V rámci konania pastoračných návštev nemocníc Košickej arcidiecézy 16. februára prišiel do nemocnice v Snine košický pomocný biskup Marek Forgáč.
Biskup Forgáč navštívil nemocnicu
Juraj Tóth 10.03.2020

Kultúrno-etické otázky

Ako sa politicky vyrovnať s kultúrno-etickými otázkami, ako sú napríklad umelé potraty? Tie nám v legislatíve od komunistami prijatého zákona v 50. rokoch zostali trčať ako tŕň. Dnes je však atmosféra v spoločnosti iná. Niektorí máme nádej, že s novou vládou sa posunieme ďalej aj v tejto otázke. Ale ako na to, aby sme viac chránili ľudský život matky aj dieťaťa a zároveň nerozdeľovali spoločnosť a nevnucovali druhým svoje videnie sveta?
Kultúrno-etické otázky
Jozef Drobný 06.03.2020

Odhalili pamätné tabule rodákom

Vo filiálnom Kostole svätého Mikuláša v Starej Lehote, farnosť Modrová, sa v nedeľu 2. februára konala slávnostná svätá omša, ktorej predsedal nitriansky biskup Viliam Judák.
Odhalili pamätné tabule rodákom