Ľudovít Malík 29.08.2023

Hovorme s deťmi o školskom roku

O  niekoľko dní sa začne nový školský rok. Nie každý sa síce do školy teší, ale patrí to k životu, a ak nástup chceme zvládnuť my rodičia i naše deti, musíme sa pripraviť. Vyhneme sa tak v rodine zbytočnému stresu.

Hovorme s deťmi o školskom roku
Vladimír Kiš 26.08.2023

Sviatosť Kristovej krvi je pre všetkých

Som veriaci katolík, ale mám problém pochopiť, prečo my katolíci neprijímame aj krv Pána Ježiša, ktorý nás na to aj viackrát vyzýva. Alebo je to výsada len pre duchovných?
PETER, ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Sviatosť Kristovej krvi je pre všetkých
Zuzana Artimová 22.08.2023

Editoriál 34/2023

Keď sa stanú veľké dejinné udalosti, vždy ma pri rozhovoroch s ľuďmi, ktorí ich zažili, zaujíma, čo v danej chvíli robili. Väčšinou sú to úplne jednoduché odpovede a obyčajné veci. Žili svoj bežný život, pracovali, učili sa, nakupovali, varili, upratovali, cestovali. Keď však do toho nečakane zaznela informácia, že sa stalo to a to, všetko bolo zrazu inak. Celý život sa obrátil hore nohami... No potom sa opäť musel vrátiť do normálu, lebo sa aj naďalej muselo pracovať, učiť, starať sa o domácnosť, variť, prať.
Editoriál 34/2023
Milada Čechová 22.08.2023

Kristova tvár

Posledných pár rokov som sa podobne ako asi všetci stala svedkom i účastníkom viacerých rozhovorov na tému „Rusko“. Či už ich viedli politológovia cez médiá, ľudia rôznych generácií, spoločenských a sociálnych vrstiev alebo vierovyznaní, zarážali ma na nich dve veci.

Kristova tvár
Eva Račková 19.08.2023

Počúvajte, zvažujte, nepresviedčajte

S mojím bratom sa nezhodnem v otázke vojny na Ukrajine. On má svoju pravdu opretú o rozličné dezinformácie a rozumne komunikovať na túto tému sa s ním nedá, dokonca sme sa pohádali. Ako viesť debatu s ľuďmi s odlišným názorom, ktorý je postavený na nepravdivých informáciách?
MARTINA, ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Počúvajte, zvažujte, nepresviedčajte