Miroslava Gromanová 17.01.2023

Editoriál 3/2023

Aké miesto má v našom živote Božie slovo? Hľadáme ho a sýtime sa ním denne? Je v nás hlboko vpísané a zakorenené? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu dať aj články na stránkach aktuálneho čísla Katolíckych novín.
Editoriál 3/2023
Martin Kramara 17.01.2023

Dáme si povedať?

Vojna na Ukrajine, vládna kríza, zdražovanie energií... To všetko sa na nás valí z novín, televíznych obrazoviek, internetu. Kto však denne otvára napríklad aj liturgické čítania, tomu jasne zaznieva: „Nerob druhému to, čo nechceš, aby druhý robil tebe. Znášajte sa navzájom v láske. Z toho, čo máš hojnosť, daj druhému.“
Dáme si povedať?
Vladimír Juhás 12.01.2023

Viera v Boha amulety neuznáva

Je v súlade s katolíckou vierou prikladať význam amuletom?

GABRIELA, VÝCHODNÉ SLOVENSKO

Viera v Boha amulety neuznáva
Ján Lauko 10.01.2023

Editoriál 2/2023

V týchto dňoch spomíname na zosnulého pápeža Benedikta XVI. Zrejme každý veriaci a  možno i neveriaci má na neho nejakú konkrétnu spomienku. Osobne sa mi pri jeho mene ako prvé vybaví deň, keď ho kardináli zvolili za pápeža.
Editoriál 2/2023
Jozef Kozák 10.01.2023

Náročný pápež

Začiatky môjho vzťahu k pápežovi Benediktovi boli rozpačité. Po usmievavom Jánovi Pavlovi II. sa mi voľba Benedikta XVI. zdala ako výrazný odklon od nastavenej „tváre Cirkvi“. Chýbal mi ten príťažlivý a prívetivý obraz námestníka Ježiša. Až do chvíle, keď mi pri jednej debate ktosi povedal zlomovú vetu. Na pápeža Jána Pavla II. sa stačilo pozerať, pápeža Benedikta XVI. musíš čítať.
Náročný pápež