Štefan Herényi 02.07.2020

Uviesť deti k eucharistickému stolu je zodpovednosť

Práve keď doznieva Kristovo veľkonočné tajomstvo, býva čas veľkého stretnutia. Neviem, ako sa to kde komu darí práve v tomto období mimoriadnych opatrení, ale v každom prípade udalosť prvého svätého prijímania je pre farnosť vždy čímsi, čo exceluje nad ostatnými slávnosťami.  
Uviesť deti k eucharistickému stolu je zodpovednosť
Peter Sandtner 02.07.2020

Spomínali na rušenie seminárov

Pri svätej omši v Katedrále sv. Šebastiána v Bratislave si 11. júna Ordinariát OS a OZ SR a Konfederácia politických väzňov Slovenska pripomenuli 70. výročie likvidácie kňazských seminárov komunistickým režimom v roku 1950. 

Spomínali na rušenie seminárov
Igor Hanko 01.07.2020

Editoriál 27/2020

Počas ostatných mesiacov sa jasne ukázalo, v čom sú učitelia nenahraditeľní a čo sa nedá preniesť do online prostredia, aj keby sa z nich stali majstri špičkových digitálnych technológií. Ide o živý vzťah medzi učiteľom a žiakom.
Editoriál 27/2020
Tibor Macák 30.06.2020

Pandémia naša každodenná

Emeritný pápež Benedikt XVI. nedávno prišiel celkom nečakane do rodného Bavorska. Bola to mimoriadne emocionálna návšteva jeho staršieho 96-ročného brata Georga, ktorý už takmer slepý leží ťažko chorý v Regensburgu, a očividne ju emeritný pápež absolvoval hneď pri prvej príležitosti, ako sa otvorili pre pandémiu koronavírusu zatvorené hranice.
Pandémia naša každodenná
Jana Poláková 26.06.2020

Biskup s úsmevom mal rozdávajúce srdce

Od narodenia prvého administrátora novozriadenej Trnavskej apoštolskej administratúry 27. júna tohto roku uplynulo 150 rokov. Pamätníci ho vždy označovali ako biskupa so šľachetným srdcom. Vyjadrovalo to aj jeho biskupské heslo Pro veritate cum caritate – S láskou za pravdou.
Biskup s úsmevom mal rozdávajúce srdce