Lenka Vatrtová 14.10.2021

Vzťah s Bohom sa dá udržiavať aj počas Tour

Pri cyklistických pretekoch Tour de France či Svetovom pohári v lyžovaní si na televíznych obrazovkách môžeme okrem našich športovcov všimnúť i mladého redaktora RTVS SAMUELA BREČKU (26), ktorý ich úspechy dokumentuje priamo z centra diania. Porozprávali sme sa s ním nielen o práci v športovej redakcii a viere, ale i o tom, čo je na služobných cestách najťažšie.
Vzťah s Bohom sa dá udržiavať aj počas Tour
Zuzana Artimová 14.10.2021

Pavol Hnilica sa dal viesť za ruku Pannou Máriou

Začiatkom októbra uplynulo pätnásť rokov od okamihu, keď biskup PAVOL MÁRIA HNILICA (30. marec 1921 – 8. október 2006) odovzdal svoju dušu do rúk Pána života a smrti. Pri tejto príležitosti sa Katolícke noviny porozprávali s misionárom Diela Ježiša Veľkňaza Pavlom Benedictom Liptákom, OJSS, o celoživotnej mariánskej úcte biskupa Hnilicu.
Pavol Hnilica sa dal viesť za ruku Pannou Máriou
Anna Stankayová 13.10.2021

Šaštín bol na chvíľu srdcom Cirkvi

Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra celebroval pápež František v Šaštíne slávnostnú svätú omšu. O tom, čo táto udalosť znamenala pre správcov pútnického miesta – bratov pavlínov, porozprával Katolíckym novinám rektor národnej svätyne Ondrej Kentoš, OSPPE.

Šaštín bol na chvíľu srdcom Cirkvi
Peter Slovák 12.10.2021

Barborke sa splnilo prianie na počkanie

Medzi sebou máme viaceré rodiny, kde zdravotný problém prijali ako Božiu výzvu – byť tu a teraz pre dieťa znamená byť k dispozícii Ježišovým rukám. Vie to aj rodina Turčekovcov z Partizánskeho. Manželia Katarína (40) a Ján (42) prijali pozvanie Katolíckych novín, aby sa podelili o svoje životné a duchovné empírie i o to, čo zostalo v ich srdciach po stretnutí so Svätým Otcom.
Barborke sa splnilo prianie na počkanie
Ján Lauko 08.10.2021

Kultúra skartovania ničí naše vzťahy

Pápež František pravidelne upozorňuje na kultúru skartovania, ktorá človeka vylučuje na okraj spoločnosti, keď pre ňu prestane mať osoh. Ľudská bytosť je vnímaná iba ako predmet konzumu, ktorý možno použiť a zahodiť. O tom, čo je to vlastne kultúra skartovania a na čo nás v tejto téme Svätý Otec vyzýva, sme sa rozprávali s RADOVANOM ŠOLTÉSOM, ktorý sa venuje filozofii, kresťanskej spiritualite a sociálnej náuke Cirkvi.
Kultúra skartovania ničí naše vzťahy