Ján Lauko 20.10.2021

Výzva synody je pozrieť sa na realitu

Práve začatá synoda o synodalite má byť o vzájomnom počúvaní a rozlišovaní, aká by mala byť Cirkev. Národný koordinátor synodálneho procesu IVAN RUŽIČKA v rozhovore pre KN v tejto súvislosti ľudí pozýva, aby odložili osobné vyhranenia, spoločne si sadli za jeden stôl a naozaj túžili priniesť dobro pre Cirkev.
Výzva synody je pozrieť sa na realitu
Peter Slovák 20.10.2021

Kresťan má zodpovednosť bojovať za náš spoločný dom

Pápež František privítal vo Vatikáne od 4. do 10. októbra náboženských predstaviteľov a osobnosti z celého sveta. Venovali sa naliehavým ekologickým výzvam pripravovaného samitu COP26, ktorý sa začne 31. októbra v Glasgowe. Keďže záštitu nad podujatím prevzalo Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, Katolícke noviny sa porozprávali s britským veľvyslancom na Slovensku NIGELOM BAKEROM. 
Kresťan má zodpovednosť bojovať za náš spoločný dom
Lenka Vatrtová 19.10.2021

Príbeh obyčajného priateľstva s pápežom

Medzi žurnalistami, ktorí prišli z celého sveta, aby spravodajsky pokryli návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku, nechýbala argentínska novinárka ELISABETTA PIQUÉOVÁ. S pápežom ju nespája len pracovný vzťah, ale dlhoročné osobné priateľstvo. Porozprávali sme sa s ňou nielen o jeho osobnosti a pontifikáte, ale aj o vtipných zážitkoch a tom, čo mu vo Vatikáne chýba najviac.
Príbeh obyčajného priateľstva s pápežom
Lenka Vatrtová 14.10.2021

Vzťah s Bohom sa dá udržiavať aj počas Tour

Pri cyklistických pretekoch Tour de France či Svetovom pohári v lyžovaní si na televíznych obrazovkách môžeme okrem našich športovcov všimnúť i mladého redaktora RTVS SAMUELA BREČKU (26), ktorý ich úspechy dokumentuje priamo z centra diania. Porozprávali sme sa s ním nielen o práci v športovej redakcii a viere, ale i o tom, čo je na služobných cestách najťažšie.
Vzťah s Bohom sa dá udržiavať aj počas Tour
Zuzana Artimová 14.10.2021

Pavol Hnilica sa dal viesť za ruku Pannou Máriou

Začiatkom októbra uplynulo pätnásť rokov od okamihu, keď biskup PAVOL MÁRIA HNILICA (30. marec 1921 – 8. október 2006) odovzdal svoju dušu do rúk Pána života a smrti. Pri tejto príležitosti sa Katolícke noviny porozprávali s misionárom Diela Ježiša Veľkňaza Pavlom Benedictom Liptákom, OJSS, o celoživotnej mariánskej úcte biskupa Hnilicu.
Pavol Hnilica sa dal viesť za ruku Pannou Máriou