Anna Stankayová 04.08.2021

Trest problém nevyrieši

Mentorský a direktívny postoj nahrádza v súčasnej výchove partnerský – rovnocenný a rešpektujúci pocity a potreby dieťaťa, ktoré sa vyvíjajú. Ako riešiť konflikty bez trestov, poradí výchovná poradkyňa Martina Vagačová.
Trest problém nevyrieši
Zuzana Artimová 30.07.2021

Farár celého sveta, kde boli komunisti

Tento rok sme si pripomenuli sto rokov od narodenia biskupa Pavla Máriu Hnilicu, SJ (30. marec 1921 – 8. október 2006). Katolícke noviny sa o tejto významnej osobnosti Katolíckej cirkvi porozprávali s misionárom Diela Ježiša Veľkňaza Pavlom Benedictom Liptákom, OJSS (46), ktorý má na starosti archív biskupa Hnilicu v Kláštore Božieho milosrdenstva v Nových Hradoch.
Farár celého sveta, kde boli komunisti
Ľudovít Malík 23.07.2021

Aj športový komentátor musí byť pripravený

Sviatok športu – to je zaužívaný termín pre novodobé olympijské hry. My sme sa ale na olympiádu pozreli očami človeka, ktorý ju sprostredkuje divákom; očami známeho športového komentátora Alfonza Jucka.
Aj športový komentátor musí byť pripravený
Lenka Vatrtová 22.07.2021

Autentickosť žijú online aj offline

Manželia Ria a Michal Zeliskovci si so svojimi štyrmi deťmi Ráchel, Jurkom, Marínou a Emíliou vo Svätom Jure pri Bratislave žijú svoj vinársky sen. Porozprávali sme sa s nimi o práci vo vinohradoch, deťoch, prežívaní viery v rodine i o skutočnej realite sociálnych sietí.
Autentickosť žijú online aj offline
Zuzana Artimová 18.07.2021

Dostala som od Danice odkaz na cestu životom

„Spolu s priateľmi chceme zachovať pamiatku na Danicu, ale určite z nej nechceme robiť nejakú sväticu a mučeníčku. Bol to normálny človek, naša priateľka, ktorú sme mali radi,“ hovorí Martina Grochálová (44) o Danici Olexovej (1976 – 2019), ktorá zahynula pri leteckom nešťastí v Etiópii. Na jej počesť vznikla nedávno nadácia a vyšla kniha Príbehy spod akácie.
Dostala som od Danice odkaz na cestu životom