Mária Bilá 29.04.2020

Osamelosť je dôsledok, nie príčina

V živote môžu nastať rôzne udalosti alebo obdobia, keď sa človek cíti osamelý. Ako si s tým poradiť? Odpovede nám poskytla profesionálna koučka Zuzana Valábková (36).
Osamelosť je dôsledok, nie príčina
Anna Stankayová 28.04.2020

Predaj i vydávanie kníh stagnovali

Postupné uvoľňovanie opatrení otvorilo viaceré prevádzky, medzi nimi i predajne Spolku sv. Vojtecha. Korona kríza však negatívne ovplyvnila vydávanie kníh aj ich predaj. Aj o tom nám porozprával riaditeľ SSV Ivan Šulík.
Predaj i vydávanie kníh stagnovali
Ľudovít Malík 14.04.2020

Ani jeden deň som nevynechal svätú omšu

Alojz Tkáč, emeritný košický arcibiskup, si pripomenul 30. výročie biskupskej vysviacky. Po dlhých desaťročiach tak Košická diecéza dostala v roku 1990 biskupa, ktorý ju viedol 20 rokov. Ako videl emeritný košický arcibiskup svoje menovanie a čo bolo najťažšou vecou v jeho biskupskej službe, sa dočítate v nasledujúcom rozhovore.
Ani jeden deň som nevynechal svätú omšu
Peter Slovák 02.04.2020

Zmeňme prístup a zvládneme to

Kolektívne správanie je spoločné správanie ľudí, teda akékoľvek reagovanie ľudí na spoločný podnet. Je spontánne, nestabilné, emotívne, nekonvenčné. Prekračuje platné sociálne normy a pokladá sa za potenciálny zdroj i produkt sociálnej zmeny.
Zmeňme prístup a zvládneme to
Anna Stankayová 01.04.2020

Chce byť bližšie Božiemu ľudu

Keď sa v roku 2015 na vlastnú žiadosť emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy Andrej Imrich zriekol úradu, stolička pomocného biskupa zostala až donedávna prázdna. Po piatich rokoch na ňu 25. marca zasadol Ján Kuboš (54), zatiaľ ako menovaný biskup (episcopus nominatus). V rozhovore nám načrtol svoje poslanie.
Chce byť bližšie Božiemu ľudu