Ján Lauko 11.01.2023

O veľkých témach hovoril jednoducho

Biskup FRANTIŠEK RÁBEK vnímal dielo Josepha Ratzingera už pred päťdesiatimi rokmi. Za ten čas sa s nemeckým teológom, neskorším pápežom Benediktom XVI., stretol niekoľkokrát.
O veľkých témach hovoril jednoducho
Ivan Šulík 04.01.2023

Už teraz sa cítim Slovákom

Ako jeden z mála diplomatov pri Svätej stolici pôsobil na piatich kontinentoch. Apoštolský nuncius na Slovensku NICOLA GIRASOLI (65) hovorí, že jeho služba je spojená predovšetkým s načúvaním a sprevádzaním.
Už teraz sa cítim Slovákom
Zuzana Artimová 02.01.2023

Terezkin dážď ruží na nás stále padá

Od narodenia svätej Terézie z Lisieux uplynie 2. januára už 150 rokov. Ako pred smrťou malá veľká karmelitánka sľúbila, tak aj robí. Ustavične zosiela na zem dážď ruží v podobe Božích milostí. O Terezke nám viac porozprávala sestra Veronika Barátová (63), členka Komunity Blahoslavenstiev.

 

Terezkin dážď ruží na nás stále padá
Pavol Kall 29.12.2022

Majte odvahu a nestrácajte nádej

MILAN LACH, SJ (49), pôsobí už niekoľko rokov ako biskup Parmskej eparchie v štáte Ohio, na severovýchode USA. Napriek veľkým vzdialenostiam medzi jednotlivými farnosťami sa snaží byť svojim veriacim blízko a povzbudzovať ich vo viere. V rozhovore pre Katolícke noviny prezradil aj to, ako vyzerali Vianoce jeho detstva v rodnej Ľubici.
Majte odvahu a nestrácajte nádej
Ján Lauko 21.12.2022

Užívam si, že môžem byť doma

Chodí na saleziánske stretká, reprezentuje Slovensko vo vodnom slalome, je šťastný otec troch synov. MATEJ BEŇUŠ nám porozprával, ako najkrajšie sviatky roka slávi on i jeho rodina.
Užívam si, že môžem byť doma