VN SK 20.05.2019

Asia Bibiová je už v Kanade

V Katolíckych novinách č. 19 (12.5.2019) sme uviedli správu, že pakistanská kresťanka Asia Bibiová, ktorá bola obvinená z rúhania, odsúdená na smrť, strávila deväť rokov vo väzení, no súd ju nakoniec zbavil viny je stále v Pakistane. Situácia sa ale rýchlo zmenila a dnes sa už so svojou rodinou nachádza v Kanade.
Asia Bibiová je už v Kanade
VN CZ 19.05.2019

Aj gotické katedrály evanjelizujú

Gotické katedrály naďalej zostávajú miestom prvej evanjelizácie. Dosvedčujú to francúzski biskupi. Minulý víkend (11. – 12. mája) organizovali už po dvanástykrát Noc katedrál. Zo soboty na nedeľu čakalo na návštevníkov 40 otvorených gotických chrámov. Kultúrne podujatie sprevádzali náboženské programy.
Aj gotické katedrály evanjelizujú
VN CZ 17.05.2019

Alabama zakázala potraty

Americký štát Alabama schválil (14. mája) novelu potratového zákona, ktorá zakazuje interrupciu za všetkých okolností, vrátane incestu a znásilnenia. Jedinou povolenou výnimkou je záchrana života matky.
Alabama zakázala potraty
Ján Lauko 17.05.2019

Najmilšou spomienkou je úsmev a pokoj

V Kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov v Bratislave slúžili 16. mája pohrebnú svätú omšu za misijnú pracovníčku Danicu Olexovú, ktorá vo veku 43 rokov zahynula 10. marca pri havárii lietadla Etiópskych aerolínií.
Najmilšou spomienkou je úsmev a pokoj
VN SK 16.05.2019

Otče náš je symfóniou

V stredu 15. mája prišlo na generálnu audienciu na Svätopeterské námestie 20-tisíc pútnikov z celého sveta, aby sa stretli so Svätým Otcom Františkom. Medzi nimi boli aj vyše dve stovky Slovákov ako aj jubilejná púť amerických gréckokatolíkov pod vedením eparchu Milana Lacha.
Otče náš je symfóniou