Anna Stankayová 03.03.2021

Seniori potrebujú cítiť prijatie

Duchovná starostlivosť o našich rodičov a starých rodičov zďaleka neponúka toľko možností ako pred pandémiou. Niektoré farnosti sa však vynašli aj v tejto dobe. O svoje skúsenosti sa podelila koordinátorka pastoračného centra Mária Kačeriaková z Podunajských Biskupíc a farár farnosti Hniezdne Peter Olekšák.
Seniori potrebujú cítiť prijatie
Lenka Vatrtová 03.03.2021

Svätí prežívali to, čo my teraz

Pandémia koronavírusu nám pred rokom zmenila životy a vyzerá to tak, že určitý čas ešte budeme musieť sprísnené pravidlá dodržiavať. Nie je to však prvá choroba v histórii, ktorá postihla celý svet či kontinent. Rozličné pandémie zažili aj mnohí svätci a možno práve oni nám môžu byť inšpiráciou, ako sa s takouto situáciou popasovať a neklesať na duchu.
Svätí prežívali to, čo my teraz
Martina Grochálová 03.03.2021

Mission possible: Každý je schopný misie

Téma ohlasovania v súčasnom svete ho oslovila natoľko, že sa jej naplno venuje aj vo svojom profesionálnom živote. Na základe jeho bohatých skúseností s veriacimi i neveriacimi sa dokonca zrodila príťažlivá kniha s výstižným názvom Mission possible. Rakúšan Otto Neubauer (55) je presvedčený, že podstatou misií je skutočný záujem o človeka.
Mission possible: Každý je schopný misie
Anna Stankayová 02.03.2021

Kráľovský život vymenila za kláštorný

Stredovekú sväticu zo susedného Česka, na ktorú pamätáme 2. marca, uctievali už krátko po smrti. Svätou sa však stala až o sedemsto rokov neskôr. Sv. Anežka Česká.
Kráľovský život vymenila za kláštorný
Ľudovít Malík 02.03.2021

Kresťania v Iraku sa nevedia dočkať pápeža

Svätý Otec František bude od 5. do 8. marca na návšteve Iraku. Po viac ako ročnej prestávke spôsobenej koronavírusom tak opäť začína cestovať. A hneď pôjde o významnú návštevu, lebo prísť do Iraku je pre pápeža splnenou túžbou a pre jeho obyvateľov skutočnou výnimočnosťou.
Kresťania v Iraku sa nevedia dočkať pápeža