Ján Lauko 27.11.2023

Všetky veci sú tu o múdrosti

Knižnica Strahovského kláštora v Prahe vás ohúri nielen zbierkou kníh, ktoré tam môžete nájsť, ale i samotným priestorom. On sám vás núti uvažovať, analyzovať, poznávať bez toho, aby ste vôbec otvorili niektorú z kníh.
Všetky veci sú tu o múdrosti
Miroslava Knapíková 26.11.2023

Pred hurikánmi nájdu útočisko v kaplnke

Od návštevy pápeža Františka uplynuli už viac ako dva roky. Jej výsledkom nie je len duchovná podpora ľudí na Slovensku, ale aj skutky lásky pre najbiednejších. Slovenská katolícka charita podporuje prostredníctvom projektu Adopcia na diaľku® aj deti a rodiny na Kube. O tejto forme pomoci hovorí koordinátor MARTIN KRUŽLIAK (24).
Pred hurikánmi nájdu útočisko v kaplnke
Martina Halúsková 25.11.2023

Trpaslíci a elfovia

Štyri dievčatá sa rozhodli pokoriť veľkú čitateľskú výzvu. V prvý novembrový víkend sa vybrali na chatu uprostred ničoho, aby sa oddali snívaniu.
Trpaslíci a elfovia
Barbora Kullačová 25.11.2023

Bojujeme o dušu na ihrisku aj v živote

Tento rok oslavuje futbalový klub SDM Domino svoje okrúhle jubileum. Pred tridsiatimi rokmi vznikol vďaka saleziánovi Milanovi Ballovi a tri roky nato, keď bol preložený na Trnávku, vyhrali futbalisti Domino svoj prvý zápas.
Bojujeme o dušu na ihrisku aj v živote
Martina Jokelová Ťuchová 25.11.2023

Pred adventom

Ahpj, kamaráti!
– Kým zapálime prvú adventnú sviecu na venci z voňavej čečiny, sme pripravení si spolu s vami zapáliť ešte iné svetielka.
Pred adventom