Martina Jokelová Ťuchová 13.12.2019

Svetlo sveta prichádza (3)

Ahoj, kamaráti!
Svetlúšik, už sme sa počas majstrovania nášho betlehema veľa napremýšľali. Ale ešte stále nemáme betlehem kompletný.
Svetlo sveta prichádza (3)
Ľudovít Malík 13.12.2019

Televízny evanjelizátor, ktorý miloval hľadanie pravdy

Dňa 9. decembra uplynulo 40 rokov od smrti mediálne známeho arcibiskupa Fultona Johna Sheena. Jeho blahorečenie sa malo konať už o pár dní, 21. decembra, ale Svätá stolica nateraz slávnosť odložila na žiadosť niekoľkých amerických biskupov. Katolícke noviny sa ale napriek tomu bližšie pozreli na tohto priekopníka mediálnej evanjelizácie o ktorom sme sa rozprávali s katolíckym kňazom Róbertom Lapkom.
Televízny evanjelizátor, ktorý miloval hľadanie pravdy
Mária Bilá 13.12.2019

V hlavnom meste ocenili dobrovoľníkov

Skautka, pani z Výcvikovej školy pre vodiace psy či projekt Dobrá linka, ktorý pomáha hendikepovaným. Aj títo patria medzi jedenásť dobrovoľníkov a organizácií, ktoré 6. decembra ocenilo Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) v rámci štvrtého ročníka podujatia Srdce na dlani. 
V hlavnom meste ocenili dobrovoľníkov
Mária Bilá 12.12.2019

Čo mladým odkázal Ján Pavol II.

„Cirkev hľadí na mládež; ba mohli by sme povedať, že Cirkev hľadí na samu seba v mládeži.“ Aj tieto slová adresoval mladým svätý Ján Pavol II. Budúci rok si pripomenieme 100. výročie jeho narodenia (18. mája). Teraz ťa pozývame pripomenúť si aspoň pár jeho posolstiev, ktoré odovzdal mladým ľuďom. 
Čo mladým odkázal Ján Pavol II.
Denisa Lukáčová 12.12.2019

Svätí inšpirujú: svätý Štefan

Od anjelského spevu ku kričiacemu davu a od atmosféry Vianoc k sviatku prvého mučeníka. Najprv sa radujeme z novonarodeného Mesiáša a vzápätí sme svedkami umučenia jeho nasledovateľa. Keď si to opakujem, uvedomujem si, že plán spásy bol naozaj úspešný.
Svätí inšpirujú: svätý Štefan