Peter Slovák 20.01.2020

Mať správny postoj je znakom veľkosti

Postoje patria do základného psychologického uspôsobenia jednotlivca. Najjednoduchšie sa dajú vyjadriť ako dôsledok emocionálnej skúsenosti človeka. 
Mať správny postoj je znakom veľkosti
Mária Bilá 17.01.2020

Najlepší návod na vzťah je Desatoro (2)

Ak uvážime, že desať Božích prikázaní je návod na šťastný život, potom ich pokojne môžeme chápať aj ako návod na šťastný partnerský vzťah. Poď s nami prelúskať to druhé. Dá sa naň pozrieť všelijako, my sa však budeme zaoberať najmä týmto aspektom: Už sa ti niekedy stalo, že ti niekto „prorokoval“, ako dopadne tvoj vzťah? 
Najlepší návod na vzťah je Desatoro (2)
Ján Lauko 16.01.2020

Fitnes mama pomáha objavovať svätosť

Američanka Rebecca Dussaultová je bývalá olympijská bežkyňa na lyžiach, svetová šampiónka, dnes matka piatich detí a fitnes trénerka, ktorú poznajú ako Fit Catholic Mom (Fit katolícku mamu). A to vďaka jej motivačnému programu, ktorý zdravý životný štýl spája s tým katolíckym. Zaneprázdneným matkám týmto spôsobom pomáha, aby svoj život prežívali čo najlepšie.
Fitnes mama pomáha objavovať svätosť
Mária Bilá 16.01.2020

Tomu, ktorý sa nebojí byť mužom

Som si istá, že aj tebe Boh odkazuje: „Spravím ťa podobným meču bojovníka“ (Zach 9, 13). Dovolíš mu to? Máš dosť odvahy i pokory, aby si zastal niektorý zo strategických postov na bojovom poli života, kde sa zvádza zápas o Božie kráľovstvo i ľudské duše? 
Tomu, ktorý sa nebojí byť mužom
Ján Lauko 14.01.2020

Ekumenizmus neprežívajú iba raz do roka

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov je príležitosťou aspoň na chvíľu zanechať teologické rozdiely v učení jednotlivých cirkví a spoločne sa modliť za jednotu. Na niektorých miestach sa však Kristovu túžbu aby všetci boli jedno snažia napĺňať nielen počas jedného týždňa v roku.
Ekumenizmus neprežívajú iba raz do roka