Anna Stankayová 16.09.2020

Salezián Štefan Turanský mal rád ľudí

„Od začiatku si ho pamätám ako veselého spolubrata so zmyslom pre humor. Mal zmysel pre vnútorný život a vnútornú spiritualitu. Mal otvorené srdce pre spolubratov i spolusestry, bol otvorený pre manželov aj deti,“ hovorí o nedávno zosnulom kňazovi Štefanovi Turanskom, ktorý by sa 11. septembra dožil 64 rokov, jeho spolubrat don Marián Valábek (69).
Salezián Štefan Turanský mal rád ľudí
Martina Grochálová 16.09.2020

Štedrosť slovenských darcov nás zaväzuje

Koronakríza ovplyvnila aj prácu v Centre sv. Antona v rwandskej Nyanze, kde pôsobí slovenský rogacionista Vlastimil Chovanec (39). V krajine sú mnohí ľudia ohrození nielen novým vírusom, ale aj hladom.
Štedrosť slovenských darcov nás zaväzuje
Lenka Vatrtová 15.09.2020

Vy máte v rukách moc, my máme pravdu

Ani štrnásť rokov vo väzení ho nezlomilo, vždy veselý a pozitívny veril v zmenu aj tam, kde zdanlivo nebola žiadna nádej. O lekárovi, politickom väzňovi a šíriteľovi evanjelia Silvestrovi Krčmérym (5. august 1924 - 10. september 2013) sme sa porozprávali s jeho synovcom, lekárom a odborníkom na tropickú medicínu, profesorom Vladimírom Krčmérym (60).
Vy máte v rukách moc, my máme pravdu
Peter Slovák 14.09.2020

Radosťou demotivujeme manipulátora

Poznáte to. Vo chvíli, keď ste presvedčení vo svojom postoji a rozhodnutí konať, do cesty vám vstupuje niekto, kto to riadne skomplikuje. I keď tvrdí, že v žiadnom prípade nemáte brať na neho ohľad, predsa len čo-to naznačí, akým smerom by sa mala záležitosť uberať.  

Radosťou demotivujeme manipulátora
Zuzana Artimová 14.09.2020

Chceme zostať verní zrelej viere a zdravému rozumu

Spolok svätého Vojtecha oslavuje 150 rokov. Za ten čas si už prežil naozaj mnoho. No aj v súčasnej slovenskej spoločnosti má pevné miesto. Navyše dnes patrí k vydavateľstvám, ktoré rešpektujú i odborníci zo svetského prostredia. Za svoju knižnú produkciu získava celosvetové ocenenia. V týchto dňoch sa teší z ďalšieho dizajnového Oscara – ceny Red Dot Award za literárne veľdiela Faust a Božská komédia. Predtým už bola ocenením Red Dot Award ovenčená Svätovojtešská Biblia. Riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík (50) má z ocenení radosť, ale zdôrazňuje, že SSV chce v prvom rade šíriť tradíciu živej viery otcov.
Chceme zostať verní zrelej viere a zdravému rozumu