Boba Markovič Baluchová 08.07.2020

V Libanone zažila revolúciu aj korona krízu

Dobrovoľníctvo je pre Annu Hruboňovú (25) stretnutie s realitou, o ktorej roky čítala v knihách a písala v seminárnych prácach. Cez pôsobenie v organizácii ADRA Libanon sa jej naskytla príležitosť nahliadnuť na problémy sýrskych utečencov z inej, osobnejšej perspektívy. Libanon však prechádzal počas celého jej šesťmesačného pobytu veľmi turbulentným obdobím.
V Libanone zažila revolúciu aj korona krízu
Peter Slovák 08.07.2020

Stredoveká atmosféra znovu láka

Dosť už bolo - i keď dôvodného - vysedávania doma. Katolícke noviny sa rozhodli, že zájdu na Beckov a Čachtický hrad. Ak máte chuť, vzdialenosť medzi nimi zvládnete na bicykli za hodinu pokojnej cyklotúry. Dá sa však ísť vlakom i autom. Nech sa páči, zvážte dopravný prostriedok. 
Stredoveká atmosféra znovu láka
Anna Stankayová 08.07.2020

Dovidenia, škola

Skončil sa netradičný školský rok a deti sa opäť rozpŕchli z tried na prázdniny. Tie najdlhšie však už majú za sebou, keď od marca až do konca mája museli zostať doma. Učiteľov aj deti z viacerých slovenských cirkevných škôl sme sa preto opýtali, ako hodnotia tento školský rok.
Dovidenia, škola
Zuzana Artimová 07.07.2020

Samých seba môžeme nájsť len vo vzťahu s druhými

„Často sa stretávame s predstavou kňaza, že je to človek, ktorý prijal kňazstvo, aby veriacich sprevádzal na ceste náboženského či duchovného života. Áno, aj dnes kňaz ohlasuje Božie slovo, katechizuje, vysluhuje sviatosti. V súčasnosti však popri všetkých týchto úlohách vnímam ako veľmi potrebné, aby sa kňaz stával spoluúčastníkom ľudských príbehov,“ hovorí profesor Anton Adam (62), s ktorým sa Katolícke noviny rozprávali o jeho ceste ku kňazstvu aj o sociálnom učení Jána Pavla II.
Samých seba môžeme nájsť len vo vzťahu s druhými
Anna Stankayová 07.07.2020

Patrón Európy založil prvý západoeurópsky kláštor

Zakladateľ benediktínov sv. Benedikt z Nursie sa narodil okolo roku 480 v šľachtickej rodine, prednosť dal však mníšskemu životu. Jeho pokračovatelia ho nasledujú už takmer 1500 rokov. Pripomíname si ho 11. júla.
Patrón Európy založil prvý západoeurópsky kláštor