Peter Slovák 24.11.2020

K zodpovednosti za spoločné dobro sa pripojili aj kňazi

Na prelome mesiacov október a november zažilo Slovensko celoplošné testovanie na COVID-19. Ďalší víkend sa vo vybraných okresoch testovalo znovu. Cieľom testovania bolo zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. K základným princípom sociálnej náuky Cirkvi patrí aj zodpovednosť za spoločné dobro. V tomto duchu sa niektorí kňazi prihlásili pracovať do odberných tímov.
K zodpovednosti za spoločné dobro sa pripojili aj kňazi
Anna Stankayová 24.11.2020

Vietnamskí mučeníci sa radšej vzdali života ako Boha

Kresťanstvo sa na území dnešného Vietnamu začalo šíriť od polovice 16. storočia. Prvé tri storočia sa však veriaci borili s prenasledovaním. Tamojších kresťanov, ktorých umučili medzi rokmi 1625 – 1886, si Cirkev pripomína 24. novembra.
Vietnamskí mučeníci sa radšej vzdali života ako Boha
Peter Slovák 23.11.2020

Vráťme sa k úcte

Dá sa vôbec úctivosti naučiť? A načo je to vôbec dobré? Otázky, ktoré si začíname klásť čoraz častejšie. Hoci prejaviť zdvorilosť podľa určitých spoločenských pravidiel nie je ešte stratená veličina, zachovať si v bežnej interakcii úctu, uznanie vážnosti, autority či dôstojnosti vníma človek ako záťaž, niekedy i zbytočnosť a to signalizuje vážnejší problém.  
Vráťme sa k úcte
Lenka Horáková 20.11.2020

Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore

Vlado Zboja (61) je známy horolezec, medzinárodný horský vodca, ale aj inštruktor paraglajdingu, parašutizmu či lyžovania – jednoducho všetkého, čo znie aspoň trochu nevšedne a zaváňa aj istou dávkou adrenalínu. Predovšetkým je však veľkým milovníkom hôr, ktoré si získali jeho srdce natoľko, že sa stali jeho druhým domovom.
Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore
Martina Jokelová Ťuchová 20.11.2020

Nedeľa Krista Kráľa

Ahoj, kamaráti!
Ako každý rok aj teraz ma to v kalendári trochu prekvapuje.
Nedeľa Krista Kráľa