Peter Slovák 12.10.2021

Barborke sa splnilo prianie na počkanie

Medzi sebou máme viaceré rodiny, kde zdravotný problém prijali ako Božiu výzvu – byť tu a teraz pre dieťa znamená byť k dispozícii Ježišovým rukám. Vie to aj rodina Turčekovcov z Partizánskeho. Manželia Katarína (40) a Ján (42) prijali pozvanie Katolíckych novín, aby sa podelili o svoje životné a duchovné empírie i o to, čo zostalo v ich srdciach po stretnutí so Svätým Otcom.
Barborke sa splnilo prianie na počkanie
Ján Lauko 08.10.2021

Kultúra skartovania ničí naše vzťahy

Pápež František pravidelne upozorňuje na kultúru skartovania, ktorá človeka vylučuje na okraj spoločnosti, keď pre ňu prestane mať osoh. Ľudská bytosť je vnímaná iba ako predmet konzumu, ktorý možno použiť a zahodiť. O tom, čo je to vlastne kultúra skartovania a na čo nás v tejto téme Svätý Otec vyzýva, sme sa rozprávali s RADOVANOM ŠOLTÉSOM, ktorý sa venuje filozofii, kresťanskej spiritualite a sociálnej náuke Cirkvi.
Kultúra skartovania ničí naše vzťahy
Martina Jokelová Ťuchová 08.10.2021

Sviatok Panny Márie Ružencovej

Ahoj, kamaráti!
Na začiatku októbra vás pozývame spolu s Dobromilkou a Svetlúšikom prežívať tento mesiac bližšie pri Panne Márii, aj v modlitbe posvätného ruženca.

Sviatok Panny Márie Ružencovej
Lenka Horáková 08.10.2021

Chcem pomôcť mladým stretnúť sa s Bohom Otcom

Po ročnej prestávke majú saleziáni opäť novicov a zároveň aj nového magistra. Don MARTIN KAČMÁRY, SDB (43), z Košíc prijal svoju úlohu ako poslanie zverené Bohom. Po dvojročných štúdiách v Ríme sa opäť vracia medzi mladých. Aj keď bude teraz v inej pozícii, to podstatné ostáva: chce ponúknuť stretnutie s Bohom, ktorý povoláva.
Chcem pomôcť mladým stretnúť sa s Bohom Otcom
Ľubomír Kaľavský 08.10.2021

Posolstvo pápežských ciest symbolizujú i kríže

V novodobých dejinách sme na Slovensku zaznamenali štyri pápežské návštevy. Trikrát našu vlasť navštívil Ján Pavol II. a nedávno apoštolskú cestu po Slovensku absolvoval Svätý Otec František.
Posolstvo pápežských ciest symbolizujú i kríže