Jozef Šelinga 07.05.2021

Desatoro Božích prikázaní (2. časť)

Desatoro Božích prikázaní, alebo inými slovami, Dekalóg je základným zákonom veriaceho kresťana. A ten by ho mal čo najlepšie poznať a rozumieť mu. V rámci prípravy na prvé sväté prijímanie pokračujeme druhou časťou o desatore.
Desatoro Božích prikázaní (2. časť)
Ján Lauko 07.05.2021

Päť tipov ako sa vrátiť do školy

Školy sa postupne zapĺňajú a žiaci si opäť musia zvyknúť na štandardný režim. No mnoho vecí sa zmenilo, nie všetko pôjde spočiatku ľahko a aj atmosféra medzi spolužiakmi môže byť sprvu odlišná, ako keď sa videli v škole naposledy. 
Päť tipov ako sa vrátiť do školy
Martina Jokelová Ťuchová 07.05.2021

Chválim Ťa, Stvoriteľ (2)

Ahoj, kamaráti!
Spolu s pápežom Františkom si posvietime na náš spoločný domov.
Chválim Ťa, Stvoriteľ (2)
Lenka Vatrtová 06.05.2021

Pre lásku k môjmu ľudu nebudem mlčať

Deväťdesiate roky 20. storočia boli poriadne turbulentné. Organizovaný zločin, ktorý bol v tom čase na Slovensku ešte v plienkach, mal v Taliansku rokmi overenú a neobyčajne efektívnu štruktúru. Má na svedomí stovky obetí, o niektorých vieme a o iných sa bude navždy mlčať. Sú medzi nimi aj kňazi, ktorí sa odvážili verejne odsúdiť mafiu a to sa im stalo osudným.
Pre lásku k môjmu ľudu nebudem mlčať
Anna Stankayová 05.05.2021

Nestačí len ísť do kostola

Chrámy sa po mesiacoch opäť otvorili veriacim na svätú omšu tak (hoci v obmedzenom režime) nemusíme sláviť len online. Ako ju však naplno prežívať a čo je jej podstatou, vysvetlil odborník na liturgiku Štefan Fábry.
Nestačí len ísť do kostola