Ľubomír Kaľavský 17.10.2019

Diela Vincenta Hložníka zdobia slovenské kostoly

V tomto roku si pripomíname sté výročie narodenia významného slovenského maliara, grafika, ilustrátora, sochára a pedagóga Vincenta Hložníka (22. októbra 1919 – 10. decembra 1997). Jeho úctyhodné dielo zahŕňa tisíce exemplárov v galériách, aukčných spoločnostiach, súkromných zbierkach a ilustrovaných knihách. Časť jeho diel so sakrálnou tematikou je umiestnená aj v niektorých chrámoch.
Diela Vincenta Hložníka zdobia slovenské kostoly
Mária Bilá 17.10.2019

Študent vyrobil berlu pre biskupa

Nestáva sa často, aby berlu pre biskupa vyrábal študent. Piatakovi Danielovi Fečovi (19) zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline sa to podarilo. Ako a akú berlu vyrobil pre apoštolského prefekta Azerbajdžanu Vladimíra Feketeho SDB, približuje v krátkom rozhovore. 
Študent vyrobil berlu pre biskupa
Denisa Lukáčová 17.10.2019

Svätí inšpirujú: František z Assisi

Aká radosť ho napĺňala pri pohľade na krásu kvetov. A aký pokoj cítil v samote na opustených miestach kdesi v prírode. Podobné pocity som zažila aj ja.
Svätí inšpirujú: František z Assisi
Lenka Horáková 16.10.2019

Aj ty môžeš byť misionárom

Misie na Ukrajine spájajú mladých ľudí, ktorí sú ochotní vyjsť zo svojho pohodlia a urobiť niečo pre druhých, tak ako nás na to vyzýva pápež František prostredníctvom Mimoriadneho misijného mesiaca október 2019. Tento rok vycestovalo 34 mladých zo Slovenska do ukrajinských obcí s jediným cieľom – rozdávať deťom radosť.
Aj ty môžeš byť misionárom
Anna Stankayová 16.10.2019

Modlitba ruženca sa formovala šesť storočí

Nadviazala na mníšsku tradíciu opakovania modlitby Otčenáš (z toho vznikol pojem pátričky), rokmi sa menila a jej dnešnú podobu poznáme vďaka dominikánom. O modlitbe posvätného ruženca nám porozprával jeden z nich - Alan Ján Dely OP. 

Modlitba ruženca sa formovala šesť storočí