Andrej Čaja OPUS J.S.S. 11.10.2019

Kardinál Newman vynikal svätosťou života vo vede i v kňazstve

V posledných rokoch Katolíckou cirkvou otriasli mnohé škandály kňazov, čo vedie k zamysleniu sa nad vážnosťou kňazského povolania. Boh ale vzbudil v Cirkvi aj mnohých vynikajúcich kňazov, ktorí svojím životom dosvedčili, že kňazstvo sa dá žiť skutočne autenticky.
Kardinál Newman vynikal svätosťou života vo vede i v kňazstve
Ján Lauko 10.10.2019

Nezabúdajme na starých rodičov

Je dôležité dať starým rodičom pocítiť, že stále patria do rodiny, aj keď už pre svoje zdravotné obmedzenia nechodia na rodinné oslavy alebo nemôžu navštevovať svojich potomkov.
Nezabúdajme na starých rodičov
Zuzana Artimová 10.10.2019

Mária je s nami

„Panna Mária určite nebola ženou typu ,kam ma položíš, tam budem´,“ hovorí rehoľná sestra DAGMAR KRÁĽOVÁ FMA (61). Katolícke noviny sa s ňou rozprávali o pomoci Panny Márie Pomocnice; o tom, že k Márii sa nemusíme báť priblížiť; i vypestovaní si vzťahu k modlitbe posvätného ruženca.
Mária je s nami
10.10.2019

Zoznámili sa cez Katolícke noviny

Vedeli ste, že rodičia emeritného pápeža Benedikta XVI. sa spoznali cez inzerát? Podobnú skúsenosť majú aj mnohí slovenskí manželia, ktorých cesty sa spojili vďaka inzertnej rubrike Zoznámenia v našich novinách. Prinášame príbehy niektorých z nich. 

Zoznámili sa cez Katolícke noviny
Anna Stankayová 09.10.2019

Hieronym spojil múdrosť s láskou k slovu

Budúci rok uplynie 1600 rokov od smrti sv. Hieronyma, vynikajúceho prekladateľa Svätého písma do latinčiny. Minulý týždeň pápež František určil 3. nedeľu v Cezročnom období, ktorá pripadne budúci rok na 26. januára 2020, ako Nedeľu Božieho slova. O Vulgáte – hodnotnom Hieronymovom latinskom preklade nám porozprával biblista Jozef Jančovič (50).
Hieronym spojil múdrosť s láskou k slovu