Peter Slovák 13.01.2020

Odstráňme zbytočné bariéry

Zriedka si dávame pozor na neverbálny prejav. A predsa práve on je vstupnou bránou rozvinutia dialógu. Stáva sa, že prvý pohľad na človeka nás povzbudí alebo od rozhovoru odradí. Niekedy sa pridajú takzvané komunikačné bariéry - prekážky, ktoré nedokážeme prekonať.  


 

Odstráňme zbytočné bariéry
Peter Slovák 10.01.2020

Kyberšikane je potrebné predchádzať

Zdá sa, že nielen mladí sa strácajú vo virtuálnom priestore. Neustále niečo hľadajú online, komunikujú prostredníctvom sociálnych sietí a aplikácií. Často sa však uchýlia aj k útokom, ktoré ubližujú na najzraniteľnejších miestach. 
Kyberšikane je potrebné predchádzať
Martina Jokelová Ťuchová 10.01.2020

Koledovanie

Ahoj, kamaráti!

Svetlúšik, rátal si, koľko kamarátov, ktorí boli koledovať, sme stretli počas vianočných prázdnin?
Koledovanie
Mária Bilá 10.01.2020

Najlepší návod na vzťah je Desatoro

Všetky tie články typu „desať tipov, ako oživiť váš vzťah“ či „sedem rád, ako si udržať lásku“ by sa dali ľahko vymeniť za návod, ktorý nám Boh dal už pred tisíckami rokov. Poď sa s nami postupne pozrieť na jednotlivé prikázania Desatora ako na partnerské know-how do tvojho vzťahového života. 
Najlepší návod na vzťah je Desatoro
Ján Lauko 09.01.2020

Choroba mu pomohla vážiť si život

Život dokáže byť nevyspytateľný a zo dňa na deň sa vaše predstavy zrútia ako domček z karát. Je obdivuhodné, ak aj k takejto situácii dokáže niekto pristúpiť so vztýčenou hlavou a dokonca povzbudzovať druhých. Takýmto príkladom bol taliansky mladík Nicola Perin.
Choroba mu pomohla vážiť si život