Peter Slovák 26.03.2021

Vydali svedectvo Kvetnej nedele

Rehoľníčky z Kongregácie školských sestier sv. Františka Viliama Štefánia Mihalusová a Ľudmila Marta Červená vydali svedectvo Kvetnej nedele. Práve počas nej sa 27. marca 1983 uskutočnil zásah Štátnej bezpečnosti proti členom rehoľnej spoločnosti sv. Františka z Assisi v Československu.
Vydali svedectvo Kvetnej nedele
Ján Lauko 26.03.2021

Ako si ozvláštniť online komunikáciu

Pandémia trvá už dlho, no za ten čas sme objavili veľa možností, ako napriek fyzickému odlúčeniu dokážeme ostať v kontakte aj s tými, ktorí sú na druhom konci republiky, či dokonca zemegule. Vďaka moderným technológiám sa môžeme dokonca vidieť a rozprávať v reálnom čase. I generácia tých starších, ktorí chceli vidieť rásť svoje vnúčence, postupne si našla cestu k výdobytkom dnešného sveta.
Ako si ozvláštniť online komunikáciu
Lenka Vatrtová 26.03.2021

Irackí mučeníci tretieho tisícročia

Návštevu pápeža Františka v Iraku, ktorá sa uskutočnila na začiatku marca tohto roku, máme ešte všetci v živej pamäti. Spomenul počas nej aj mnohých Iračanov, ktorí len celkom nedávno za vieru priniesli tú najväčšiu obetu – vlastný život. Aké sú však príbehy týchto mučeníkov tretieho tisícročia?
Irackí mučeníci tretieho tisícročia
Martina Jokelová Ťuchová 26.03.2021

V krajine pocitov 10

Ahoj, kamaráti!
Polievate, zohrievate, vyživujete? A rastie to?
V krajine pocitov 10
Peter Slovák 25.03.2021

Odvážny otec mu je príkladom

Jozef Krajňák z Veľkej Lomnice sa narodil 19. februára 1929 v podtatranskej obci Abrahámovce. I keď mu politický režim zabránil stať sa kňazom, zostal verným Kristovým nasledovníkom, čo potvrdil aj nebojácnym vystúpením na pohrebe biskupa Jána Vojtaššáka 7. augusta 1965 v Zákamennom. Odvtedy uplynulo už 55 rokov.
Odvážny otec mu je príkladom