Martina Grochálová 05.09.2020

V hlohovskom zámku vystavujú dvaja Kysučania

V zrekonštruovanom zámku v Hlohovci otvorili 21. augusta dvojvýstavu s názvom sú... ZNENIE. Svoje diela na nej predstavuje maliar Miroslav Cipár a keramikár Jozef Sušienka. Vernisáž výstavy, ktorá potrvá do 9. októbra, umelecky sprevádzalo hudobné zoskupenie Viva kvartet.
V hlohovskom zámku vystavujú dvaja Kysučania
Mária Peterčáková 05.09.2020

Aby nič nevyšlo nazmar

Sú ľudia, ktorých zakaždým inšpirujú texty pápeža Františka; a tiež sú ľudia, ktorých zakaždým inšpirujú texty o svätom Jánovi Pavlovi II. Ak patríte k obdivovateľom aspoň jedného z nich, akiste vás poteší knižná novinka Svätý Ján Pavol Veľký (Spolok svätého Vojtecha, Trnava 2020).

Aby nič nevyšlo nazmar
Noemi Gieratová 29.08.2020

Seriál Fara bude mať ďalšie pokračovanie

LUX communication - Spoločenstvo pre šírenie hodnôt evanjelia v médiách pripravuje nové časti seriálu Fara. K siedmim dielom rodinného seriálu v prostredí veľkomesta pribudnú štyri ďalšie epizódy plné úsmevných scén, zasadené do každodenných situácií farského prostredia.a
Seriál Fara bude mať ďalšie pokračovanie
Mária Bilá 29.08.2020

Ľúbiť Boha v dobrom aj v zlom

Aká by to bola láska, keby sa zľakla ťažkostí? Aká by to bola nevesta, keby svojho ženícha opustila pre rôzne prekážky? V tomto kontexte nie je publikácia Svedkyne viery a vernosti (Spolok svätého Vojtecha, Trnava 2020) „len“ pôsobivým historickým dokumentom o Akcii R, ale i príbehom rehoľníčok, ktoré svojmu Ženíchovi ostali verné „v šťastí i nešťastí“.
Ľúbiť Boha v dobrom aj v zlom
Mária Bilá 22.08.2020

Hrajú sa, tvoria, vymýšľajú

Už ako školopovinné dieťa hrala Mária Budzáková detské divadlo, písala si rôzne divadelné scenáre; a keď v roku 1990 nastúpila do školy v Lendaku ako učiteľka, rozhodla sa založiť Detský divadelný súbor (DDS) Gašparko. Ten úspešne funguje už 30 rokov a zbiera ocenenia po celom Slovensku.
Hrajú sa, tvoria, vymýšľajú