Noemi Gieratová 23.09.2021

Hrané poviedky oslovia zrak i srdcia

Príbehy máme radi všetci. O to viac, keď ide o dej vypovedaný obrazom, výbornými hereckými výkonmi a dramatickou hudbou. Jednoducho keď môžeme sledovať dobrý film. Počas lockdownu nám mnohým domácu izoláciu spríjemňovali streamovacie služby. Napriek tomu je však častou otázkou: Čo si pozrieť? Čo má ozajstnú výpovednú hodnotu? Ako si správne vybrať z množstva ponuky?
Hrané poviedky oslovia zrak i srdcia
kbs .sk 18.09.2021

Dante je svedok ľudskej túžby po šťastí

Svätý Otec František pri príležitostib 700. výročia smrti Danteho Alighieriho (21. máj/21. jún 1265 – 14. september 1321) napísal apoštolský list Candor Lucis Aeternae. Katolícke noviny uverejnia apoštolský list na pokračovanie v plnom znení.
Dante je svedok ľudskej túžby po šťastí
Rastislav Adamko 10.09.2021

Naša pápežská hymna je špeciálna

Katolíci na Slovensku pri veľkých cirkevných príležitostiach spojených so sviatkami a slávnosťami apoštola Petra a pri iných významných príležitostiach zvyknú na záver svätej omše spievať tzv. pápežskú hymnu. Pod týmto pojmom na Slovensku rozumieme pieseň z JKS (č. 523) s názvom V sedmobrežnom kruhu Ríma.
Naša pápežská hymna je špeciálna
Ľudovít Malík 10.09.2021

František je ľudský v najkrajšom zmysle slova

Jedným z kňazov a novinárov, ktorý mal možnosť rozprávať sa so Svätým Otcom Františkom viackrát a dlho, je taliansky kňaz Marco Pozza. Na Slovensku je známy ako autor štyroch kníh rozhovorov s pápežom, ktoré vydal Spolok svätého Vojtecha. V súvislosti s pápežovou návštevou Slovenska sme s ním urobili krátky rozhovor.
František je ľudský v najkrajšom zmysle slova
Zuzana Artimová 28.08.2021

Na stenu namaľoval pápeža

Mauro Pallotta (* 1972, Rím), ktorý pôsobí pod umeleckým menom Maupal, patrí k výrazným predstaviteľom súčasného moderného výtvarného umenia. Dokazuje to aj svojou „pouličnou“ tvorbou.
Na stenu namaľoval pápeža