Lenka Vatrtová 16.01.2021

Služobníci vykresľujú mrazivú dilemu

Oceňovaný film Služobníci prináša príbeh z nedávnej minulosti totalitného komunistického režimu a núti diváka zamyslieť sa nad úlohou svedomia v nás. Čiernobiela snímka režiséra Ivana Ostrochovského nám ukazuje, že svet – v akomkoľvek dejinnom období – rozhodne nie je len čierny alebo biely.
Služobníci vykresľujú mrazivú dilemu
Tomáš Čmehíl 09.01.2021

Obdarúval nás múdrosťou a láskou

Dvadsiateho prvého novembra minulého roka odovzdal svoju nesmrteľnú dušu do rúk nášho nebeského Otca profesor Jozef Šimončič (18. jún 1928, Dechtice – 21. november 2020, Trnava). Katolícke noviny vám ponúkajú spomienku na túto vzácnu osobnosť.
Obdarúval nás múdrosťou a láskou
Monika Zumríková Kekeliaková 24.12.2020

Deťom pod vianočný stromček

V roku 1835 vyšla prvá skromná knižka Andersenových rozprávok. Hneď si získala mladých čitateľov. Od tých čias vždy na Vianoce vyšiel ďalší zošitok jeho nových rozprávok, ako najmilší a najželanejší darček deťom.

Deťom pod vianočný stromček
Pavol Kall 23.12.2020

Vianoce organisti naplno prežívajú

František Beer (31) žije v Košiciach a už vo svojom mladom veku sa zaradil medzi známych slovenských organistov. Ako sám tvrdí, je preňho veľkou cťou, keď môže pravidelne sprevádzať hrou na organe slávnostné bohoslužby v Dóme sv. Alžbety v Košiciach, ako aj na iných miestach Košickej arcidiecézy. V rozhovore pre KN prezradil viac napríklad aj o tom, ktorá koleda je jeho najobľúbenejšia, či ako trávi Vianoce.
Vianoce organisti naplno prežívajú
Jozef Vaško 16.12.2020

Zoznámte sa s kultúrnym dedičstvom premonštrátov

Vo štvrtok 17. decembra bude verejnosti sprístupnená výstava s názvom Umením a slovom, kultúrne dedičstvo Rádu premonštrátov v Jasove, ktorú pripravila Východoslovenská galéria v Košiciach v spolupráci s Rádom premonštrátov.
Zoznámte sa s kultúrnym dedičstvom premonštrátov