Mária Horváthová 20.06.2020

Jej dielo má nádych poetiky i mystiky

Vzácny príklad prepojenia významového posolstva umeleckej tvorby i celoživotného kréda predstavuje osobnosť Viery Hložníkovej (30. mája 1920 – 15. decembra 2003), ktorej sté výročie narodenia sme si pripomenuli v posledných májových dňoch.
Jej dielo má nádych poetiky i mystiky
Janka Pavelová 20.06.2020

V Urbanovej veži nájdete dar Kráľa

Urbanova veža v Košiciach (zvonica Dómu sv. Alžbety) je zasvätená sv. Urbanovi, patrónovi vinohradníkov. Aj keď  práve v týchto dňoch v nej prebieha rekonštrukcia, zároveň v nej možno vidieť výstavu s názvom Dar Kráľa a dozvedieť sa viac o dare Eucharistie, dare liturgie či dare vína. 
V Urbanovej veži nájdete dar Kráľa
Mária Bilá 13.06.2020

Kreativita nepozná čas

Zlatník Ján Silaši (1705 – 1782) je druhým umelcom po Majstrovi Pavlovi z Levoče, ktorého dielo bolo vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku SR. Práve jeho tvorba inšpirovala šperkárku Annamáriu Mikulíkovú (36). Ukážky jeho i jej diel si môžu záujemcovia pozrieť na dvojvýstave v popradskej Tatranskej galérii do 31. júla. 
Kreativita nepozná čas
Daniela Ovadová 13.06.2020

Najnezbednejšie dievča na svete oslavuje

Raz v lete sa do švédskeho mestečka prisťahuje pehavá dievčina s opicou na pleci. Má ryšavé vrkoče, obrovskú silu, a hoci oslavuje už 75. narodeniny, nikdy sa nestane dospelou. Jej meno dnes pozná celý svet. Pipi Dlhá Pančucha.
Najnezbednejšie dievča na svete oslavuje
Noemi Gieratová 13.06.2020

Odporúčame: Máriina krajina

 Panna Mária ako Božia advokátka. Aj takto Božiu Matku prezentuje film s názvom Máriina krajina, ktorý na DVD vydalo Studio LUX.
 
Odporúčame: Máriina krajina