Mária Bilá 04.04.2020

Boh bol pre Becketa viac ako moc

Keď si nemôžete pozrieť filmové novinky, možno je čas na staršiu klasiku. V roku, keď si pripomíname 850. výročie smrti  sv. Tomáša Becketa, odporúčame životopisnú snímku o tomto zaujímavom svätcovi s jednoduchým názvom Becket (1964, réžia: Peter Glenville). 
Boh bol pre Becketa viac ako moc
Monika Šimoničová 04.04.2020

Odporúčame: Prvá stovka

Milujem divadlo. Jedna z mojich najväčších vášní, alebo slovami Stanislava Štepku: „Medzi mojich sedem divov som kedysi zaradil aj divadlo.“ Je to ako klbko radosti a živosti, ktoré si omotá každého. A odrazu mám v rukách knihu o histórii miestneho divadla v Radošine vydanú pri príležitosti jeho vzácneho jubilea - storočnice. 
Odporúčame: Prvá stovka
Peter Slovák 28.03.2020

Zapôsobilo na ňu drotárstvo

Charakteristickou črtou práce vandrovných drotárov boli opravy rôznych úžitkových predmetov. Drôtom spevňovali nielen poškodené nádoby, ale zároveň vyrábali ozdobné prvky napríklad k ľudovému odevu alebo praktické veci do domácnosti. 
Zapôsobilo na ňu drotárstvo
Mária Bilá 28.03.2020

Fotografie zvečnili hospicovú filozofiu

Od 24. februára do 6. marca bola v Michalovciach inštalovaná putovná výstava Hospic v obrazoch. Fotografie autorky Kataríny Klimekovej zachytávajú pacientov a personál najstaršieho slovenského hospicu - Hospicu Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi. Na otázky nám odpovedala Silvia Hrabčáková z Arcidiecéznej charity Košice. 
Fotografie zvečnili hospicovú filozofiu
Monika Šimoničová 28.03.2020

Život s Bibliou je o inom

Hoci sa listy čoraz viac vytrácajú, na svojom čare nestrácajú. Sú pôsobivejšie, autentickejšie, s originálnym rukopisom a podpisom odosielateľa. 
Jeden list s prívlastkom naj nám adresoval Boh. 
Život s Bibliou je o inom