Martina Jokelová Ťuchová 24.04.2021

Príbehy Slovenky s africkým srdcom

Meno Danice Olexovej, projektovej manažérky koledníckej akcie Dobrá novina, sa jedným dychom spája s Afrikou už viac ako štvrťstoročie. A práve do pulzu života, bohatstva kultúry a do paradoxov reálií tohto kontinentu pozýva Danica čitateľov v knižnej novinke Príbehy spod akácie, ktorú vydavateľstvo Spolku svätého Vojtecha vydalo k jej nedožitým 45. narodeninám.
Príbehy Slovenky s africkým srdcom
Blažej Belák 17.04.2021

Najväčšie problémy súčasného kresťanstva

Najnovšia kniha Jána Maršálka Spoločnosť bez svetla s podnázvom O súmraku našej kultúry a civilizácie (Post Scriptum, Bratislava 2020) prichádza v čase vzbĺknutia pandémie, ktorá akoby chcela podčiarknuť všeobecnú podmienenosť existenčných, kultúrnych a civilizačných súvislostí, na ktoré nesmieme zabúdať.
Najväčšie problémy súčasného kresťanstva
Lenka Vatrtová 17.04.2021

Pre Samu: Príbeh bezpodmienečnej lásky uprostred náletov

Možno si myslíte, že nie je možné, aby vo vás dokumentárny film nakrútený na obyčajnom smartfóne a fotoaparáte vyvolal takú búrku emócií, že sa nedokážete ubrániť slzám. Ja som si to myslela tiež. Potom som si pozrela Pre Samu a zistila som, ako veľmi som sa mýlila.
Pre Samu: Príbeh bezpodmienečnej lásky uprostred náletov
BONTONFILM . 01.04.2021

Film o jednom z najväčších zázrakov novodobej histórie si budú môcť Slováci vychutnať online už na Veľkú noc

Fatima. Pokojné, nenápadné mestečko v strednom Portugalsku sa stalo dejiskom udalostí, ktoré zmenili tvár 20. storočia. Tajomné svedectvo troch detí viedlo k tomu, že dnes toto ani nie osemtisícové mesto navštívi ročne 6 až 8 miliónov pútnikov. O tom, čo sa vo Fatime pred viac ako 100 rokmi odohralo, rozpráva rovnomenný film, ktorý minulé leto dosiahol skvelý úspech v slovenských kinách.

Film o jednom z najväčších zázrakov novodobej histórie  si budú môcť Slováci vychutnať online už na Veľkú noc
Monika Zumríková Kekeliaková 27.03.2021

Orchester výkrikov i tlmených slov

Meno Paula Claudela (1868 – 1955) žije v slovenskom literárnom a kultúrnom priestore už takmer celé jedno storočie. Čitateľ pozná v slovenskom preklade časť z Claudelovej poézie, jeho eseje o verši a náboženstve, ale aj výber z dramatickej tvorby autora. Aktuálne vyšla v slovenskom preklade Jána Švantnera Claudelova Krížová cesta, ktorú básnik napísal v roku 1911. Predstavuje poslednú časť zbierky Corona benignitatis anni Dei (1915).
Orchester výkrikov i tlmených slov