Pavol Kall 09.05.2020

Podieľal sa na vzniku múzea

Medzinárodný deň múzeí si každoročne pripomíname 18. mája. Aj naša krajina ponúka záujemcom množstvo príležitostí na návštevu múzeí a spoznávanie expozícií z rôznych oblastí umenia. Napríklad v Bardejove nájdeme Šarišské múzeum, na ktorého založení sa významnou mierou podieľal katolícky kňaz Gejza Žebrácky.
Podieľal sa na vzniku múzea
Mária Bilá 09.05.2020

Odporúčame: Judit

Nemôžete ísť do divadla? Vpustite si ho do domova. Napríklad aj vďaka záznamu pôvodného slovenského muzikálu Judit, ktorý nájdete voľne dostupný na youtube
Odporúčame: Judit
Mária Bilá 06.05.2020

Spieva najmä o svojich najbližších

Jej meno pozná takmer každá súčasná nevesta. Môže za to svadobný hit Prisahám, vďaka ktorému má Monika Ližbetin plný diár už takmer na rok a pol dopredu. Matka troch detí priniesla na slovenskú hudobnú scénu to, čo tu chýbalo – autentické piesne kresťanskej manželky a matky. 
Spieva najmä o svojich najbližších
Mária Bilá 02.05.2020

Odpustiť sa dá viac, ako si myslíme

Dokument Manželstvá z tlakového hrnca prináša reálne príbehy manželov, ktorí prekonali manželské krízy – a má potenciál povzbudiť divákov, ktorí prežívajú niečo podobné. Má každý vzťah nádej na záchranu? A čo plánujú tvorcovia ďalej? Aj na to odpovedala režisérka Lívia Halmkanová (40). 
Odpustiť sa dá viac, ako si myslíme
Miroslav Šidlo 02.05.2020

Byť mužmi a ženami obety

Pri zrode nových kňazských povolaní nachádza svoje uplatnenie aj známy latinský citát Verba movent, exempla trahunt – Slová povzbudzujú, príklady tiahnu. U mnohých, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život Kristovi a nasledovať ho v službe, zohral dôležitú úlohu práve príklad horlivého kňaza.
Byť mužmi a ženami obety