Zuzana Artimová 01.06.2023

Nech je to všetko o Bohu

PAVOL REISEL (38) sa už pätnásť rokov venuje tvorbe ikon a rok je Pánovým kňazom, čo vníma ako nezaslúžený dar. „Na ikonu sa nepodpisujem, lebo ja nie som autor, autorom je Boh.“
Nech je to všetko o Bohu
Zuzana Artimová 24.05.2023

Dobrodružstvo s Bohom sa nikdy nekončí

LUCIA ČESÁKOVÁ, OSsR, patrí ku komunite sestier redemptoristiek v Kežmarku. Rozprávali sme sa o jej osobnom dobrodružstve s Bohom, o živote v Reholi Najsvätejšieho Vykupiteľa i o jej poézii.
Dobrodružstvo s Bohom sa nikdy nekončí
Lenka Horáková 11.05.2023

Mosadz, sklo a živý Boh uprostred

Vo februári sa v Taliansku konala výstava sakrálneho umenia Koine expo. Slovensku priniesla neopísateľný úspech a radosť. Kurátori ocenili monštranciu s názvom Slnko medzi oblakmi, ktorej autorom je Marek Husovský. Bola vybratá ako jedna z piatich ukážkových trendov sakrálneho umenia v kategórii liturgické nádoby po Druhom vatikánskom koncile.

Mosadz, sklo a živý Boh uprostred
Andrea Eliášová 09.05.2023

Aby aj v nebi rozumeli

Už dva roky uplynuli od odchodu Viliama Turčányho (24. február 1928 – 9. máj 2021) do večnosti. Spomienkové podujatie, ktoré sa konalo 27. apríla vo vysokoškolskej Aule Pazmáneum v Trnave, vzdalo poctu majstrovi veršov a prekladu.
Aby aj v nebi rozumeli
Jozef Sedlák 04.05.2023

Fotografie z periférie sveta

Výnimočný Boží obrazový archív. Tak by sme mohli nazvať nielen tvorbu, ale aj samotného Bélu Petrika, kňaza, fotografa a kronikára, ktorý na tom istom mieste 37 rokov pôsobil a zaznamenával ľudskú biedu i prírodné kataklizmy.

Fotografie z periférie sveta