Denisa Lukáčová 30.05.2019

Evanjelizuje novodobo a vkusne

Martin Ondruš (23) študuje žurnalistiku, no radšej sa venuje hovorenému ako písanému slovu. Vo svete Youtube a Instagramu má niekoľko tisíc priaznivcov, nehanbí sa za svoju vieru, ide s kožou na trh a vytvára obsah s posolstvom.
Evanjelizuje novodobo a vkusne
Mária Bilá 30.05.2019

Púť zrelosti jubilovala

Už dvadsiatypiatykrát sa mladí nad 23 rokov vybrali stráviť víkend v rodisku Anny Kolesárovej, aby spoločne načerpali silu pre svoj (duchovný) život. Púť zrelosti sa tentoraz niesla v duchu témy Cirkev: „kaviareň“ alebo „poľná nemocnica“?  a konala sa 10. až 12. mája.
Púť zrelosti jubilovala
Jana Blaščáková 23.05.2019

Beczka je miesto, kde študenti napĺňajú evanjelium

Univerzitné pastoračné centrá určite pozná každý z nás. Na Slovensku ich máme dvanásť a medzi študentami sú veľmi populárne. V Poľsku ich majú niekoľko, zvyčajne fungujú popri nejakej reholi. Duszpasterstwo Akademickie Beczka v Krakove, čiže Študentské pastoračné centrum.
Beczka je miesto, kde študenti napĺňajú evanjelium
Mária Bilá 17.05.2019

Smiech náš každodenný daj nám dnes

Kedy ste sa naposledy zo srdca zasmiali? A z čoho? Je trochu smutné, že jediný smiech, ktorý si často doprajeme, je výsmech. A pritom smiech pomáha zmierňovať napätie, eliminovať smútok, odľahčiť atmosféru. A (azda aj pre všetko spomenuté) môže byť príjemnou cestou k iným i k Bohu. 
Smiech náš každodenný daj nám dnes
Katolícke noviny 17.05.2019

KubCup bol tento rok ecofriendly

Dolný Kubín 3. – 5. mája hostil už 16. ročník volejbalového turnaja KubCup. Obľúbený celoslovenský amatérsky turnaj miešaných družstiev prilákal 36 tímov a viac než 300 mladých športovcov z celého Slovenska.
KubCup bol tento rok ecofriendly