Mária Bilá 29.05.2020

Desatoro pre slobodných (3)

Moja duša sa vinie k tebe“ (Ž 63, 9). Nežné slová, ktoré by sme možno chceli zašepkať partnerovi; žalmista ich však vravel Bohu. A my môžeme tiež. A tiež môžeme zažiť takýto stav: „Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne“ (Ž 131, 2). Skrátka – je čas na rande s Bohom. 

Desatoro pre slobodných (3)
Ján Lauko 28.05.2020

Rodila v kóme s COVID-19. Teraz ďakuje Bohu

V spleti správ o koronavíruse sa objavila aj jedna veľmi povzbudivá. Ide o príbeh Američanky Angely Primachenkovej, ktorá začiatkom apríla v kóme porodila dcéru. Dnes sú už obe zdravé doma.
Rodila v kóme s COVID-19. Teraz ďakuje Bohu
Mária Bilá 28.05.2020

Odpusť mu, prosím

Nechcem sa hrať na hovorcu Boha. Nemusíš tieto slová prijať. Ale možno ťa nasledujúce riadky inšpirujú, ak ti niekto ublížil. Mohol by ti Boh o danom človeku napísať napríklad takýto list? 
Odpusť mu, prosím
Mária Bilá 22.05.2020

Desatoro pre slobodných (2)

Je pre teba život bez partnerského vzťahu kríž? Túžiš po opätovanej láske tak veľmi, až sa preto (občas) cítiš prázdny, smutný, nahnevaný? Možno si dokonca preto v pokušení zvaľovať vinu na Boha? Nuž vitaj vo svete druhého Božieho prikázania, v ktorom môžeme nájsť celkom podnetné rady (aj) pre slobodných.  
Desatoro pre slobodných (2)
Mária Bilá 21.05.2020

Radšej ži s Bohom ako s frajerom

„Cirkev sa nemôže správať ako obchodníčka, ktorá zmení svoju ponuku, hneď ako poľaví dopyt,“ tvrdil mohučský kardinál Karl Lehmann. Prečo? Lebo by nám to ublížilo. Prikázania sú vlastne odporúčania Boha - Lásky. Aj v oblasti vzťahov. 
Radšej ži s Bohom ako s frajerom