Katolícke noviny 05.09.2019

Na jamboree všetci fungovali v mieri

V Západnej Virgínii približne 70 kilometrov od Charlestonu sa 22. júla až 2. augusta konalo najväčšie svetové skautské stretnutie v histórii organizácie. Boli na ňom aj mladí Slováci, ktorí sa podelili o svoje zážitky.
Na jamboree všetci fungovali v mieri
Mária Bilá 05.09.2019

Pomôžu aj v škole: kto sú patróni študentov

Ak budeš počas tohto školského či akademického roka potrebovať v súvislosti so školou špeciálnu pomoc, možno ti príde vhod obrátiť sa aj na niektorého z týchto svätcov, ktorých si Cirkev uctieva ako patrónov študujúcich. 
Pomôžu aj v škole: kto sú patróni študentov
Alexandra Ružičková 05.09.2019

Hontfest priniesol čosi nové

V amfiteátri v Dudinciach sa 31. augusta odohralo Čosi nové. S týmto heslom sa tam konal štvrtý ročník festivalu Hontfest, ktorí navštívilo 1 800 ľudí. O organizáciu festivali sa zaslúžila takmer stovka dobrovoľníkov, kňazov, modlitebníkov a hudobníkov.
Hontfest priniesol čosi nové
Mária Bilá 02.09.2019

Prečo ísť do Domčeka

Prvého septembra sme oslávili prvé výročie blahorečenia Anny Kolesárovej. V rodisku čoraz obľúbenejšej svätice stojí aj Pastoračné centrum Anny Kolesárovej, takzvaný Domček, v ktorom sa pravidelne organizujú púte. Prinášame pár dôvodov, prečo ich navštíviť.
Prečo ísť do Domčeka
Jana Vilmanis 29.08.2019

Lebo v ňom aj tancujeme

O modlitbe tancom sa toho medzi veriacimi možno veľa nevie. Napriek tomu sa v Košiciach stretlo vyše sto tanečníkov, ktorí sa 10. a 11. augusta dali dokopy na prvej kresťanskej celoslovenskej tanečnej konferencii s názvom V ňom.
Lebo v ňom aj tancujeme