Mária Bilá 19.06.2020

Desatoro pre slobodných (6)

Poďme sa rozprávať o sexe, o porne, o masturbácii. O ich mieste v živote slobodných ľudí. Na rovinu. 
Desatoro pre slobodných (6)
Ján Lauko 18.06.2020

Wimbledonské šampiónky pomohli charite

Tenisti sa rozhodli vzdať časti štartovného v prospech Nadácie Pohyb bez pomoci a Arcidiecéznej charity Praha, ktorá z príspevku podporí azylový dom Gloria pre mamičky s deťmi v núdzi.
Wimbledonské šampiónky pomohli charite
Mária Bilá 18.06.2020

Láska je nežná

„Stretávaš veľa párikov, ktoré kráčajú ruka v ruke, pretože ľahko je spojiť telá. Oveľa menej stretávaš takých, čo kráčajú so srdcom v srdci, pretože ťažšie je milovať sa s nežnosťou,“ napísal kňaz Michal Quoist. Ako byť nežný? A prečo? 
Láska je nežná
Mária Bilá 12.06.2020

Desatoro pre slobodných (5)

Nezabiješ. Možno si často ani neuvedomíme, ako ľahko sa stávame vrahmi –  dôstojnosti, úcty, radosti, života. Je také smutné vidieť, ako niekto „zavraždil“ v niekom inom chuť pracovať, chuť rozvíjať sa, chuť žiť. Možno je dobré uvedomiť si niektoré veci, ešte kým sme „single“, aby sme nimi neskôr „nezabili“ svoj vzťah. 
Desatoro pre slobodných (5)
Mária Bilá 11.06.2020

Dovoľ Bohu viesť ťa k peknému príbehu

Aj keď nie si z ideálnej rodiny, tvoja takou môže byť. Nech už si zažil/a týranie, šikanu, znásilnenie, čokoľvek. Ako vravel jeden kňaz: „Tvoje detstvo neviem zmeniť, ale môžem ťa viesť tak, aby ho tvoje deti mali dobré.“ Hlavne ver Bohu, že to spolu dokážete; že napriek všetkému tvoj príbeh bude krásny. 
Dovoľ Bohu viesť ťa k peknému príbehu