Ján Lauko 18.07.2019

Chcú zastaviť odliv IT mozgov

Na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave vzniklo Slovenské centrum na výskum umelej inteligencie – slovak.AI.
Chcú zastaviť odliv IT mozgov
Pavol Kall 18.07.2019

Kempovať sa dá aj inak

BORISA PANKOVČINA (19) už od detstva zaujímajú prírodné vedy. V rámci nich sa zameriava na amatérskej úrovni na astronómiu a vesmír. Študent Gymnázia arm. gen. Ludvíka Svobodu v Humennom má za sebou mnoho absolvovaných astrokempov v observatóriu na Kolonickom sedle, kde vládne v noci skutočná tma bez svetelného znečistenia. V ostatných rokoch sa venuje aj astrofotografii.
Kempovať sa dá aj inak
Soňa Jančovičová 11.07.2019

Urob toto leto krok vpred

Ak ešte nemáš obsadený kalendár na leto, určite krúžkuj termín medzi 1. až 4. augustom 2019. Na Ranči Kráľova Lehota na teba čaká 21. ročník multižánrového festivalu CampFest.
Urob toto leto krok vpred
Mária Bilá 11.07.2019

Ukáž svoju vieru, nie stehná

Cudná neznamená čudná. Naopak; žena, ktorá sa aj v horúčave dokáže obliecť tak, že jej nevykúkajú prsia, zadok či brucho, je skutočným osviežením pre mužské oko unavené všadeprítomným pokušením.  
Ukáž svoju vieru, nie stehná
Ján Lauko 04.07.2019

Učitelia majú so žiakmi dobré vzťahy

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 19. júna zverejnilo závery medzinárodnej štúdie OECD o vyučovaní a vzdelávaní TALIS. Zapojilo sa do nej celkovo 260-tisíc učiteľov z 31 krajín OECD a zo 17 ďalších krajín a regiónov sveta. Medzi zapojenými štátmi bolo i Slovensko, v rámci ktorého sa na štúdii zúčastnilo 181 škôl s 3 046 učiteľmi, vyučujúcimi na druhom stupni základných škôl a nižšom stupni osemročných gymnázií, a 180 riaditeľov škôl.
Učitelia majú so žiakmi dobré vzťahy