Ján Lauko 11.06.2020

Mladých bez rodičov učí zručnostiam

Američan Rob Kenney sa rozhodol, že bude prostredníctvom videonávodov praktických zručností pomáhať mladým, ktorí vyrastajú bez rodičov alebo sa z rôznych dôvodov nemôžu oprieť o svojho otca či matku. Motivoval ho k tomu jeho vlastný životný príbeh, keď sa mladosťou musel pretĺkať bez výrazného rodičovského vzoru.
Mladých bez rodičov učí zručnostiam
Mária Bilá 11.06.2020

Dovoľ Bohu viesť ťa k peknému príbehu

Aj keď nie si z ideálnej rodiny, tvoja takou môže byť. Nech už si zažil/a týranie, šikanu, znásilnenie, čokoľvek. Ako vravel jeden kňaz: „Tvoje detstvo neviem zmeniť, ale môžem ťa viesť tak, aby ho tvoje deti mali dobré.“ Hlavne ver Bohu, že to spolu dokážete; že napriek všetkému tvoj príbeh bude krásny. 
Dovoľ Bohu viesť ťa k peknému príbehu
Mária Bilá 05.06.2020

Desatoro pre slobodných (4)

Kedy sa oženíš? Prečo nikoho nemáš? Kedy budem mať vnúčatá? Otázky, ktoré zabolia. Najmä ak prídu v bolestivejšej podobe. To ťa nikto nechce? Nemôžeš sa viac snažiť? Alebo ak rovno dorazia ako (vyslovené či medzi riadkami zanechané) konštatovania. Si neschopný. Mala by si schudnúť. Všetci tvoji kamaráti sa už poženili; asi bude v tebe nejaký problém. 
Desatoro pre slobodných (4)
Mária Bilá 04.06.2020

Skôr než zomriem

Hádam nikdy nie je na cintorínoch tak živo ako teraz. Kvety nielen na hroboch, ale aj okolo nich. Včely bzučia, vtáky spievajú, plody dozrievajú. V tomto období kvitnú kvety – ale aj vädnú. Nevieme, ktorá jar bude naša posledná. Vďaka ti za to, Pane. Tak aspoň vieme, že nemáme strácať čas.
Skôr než zomriem
Mária Bilá 04.06.2020

Ako vznikli známe piesne: Tears in Heaven

Konor mal štyri roky, keď vypadol z päťdesiateho tretieho poschodia newyorského mrakodrapu. O dva roky neskôr sa ho otec, slávny spevák Eric Clapton, pýta: „Poznal by si moje meno, keby sme sa stretli v nebi? Bolo by to rovnaké, keby sme sa stretli v nebi?“ 
Ako vznikli známe piesne: Tears in Heaven