Monika Šimoničová 30.03.2020

Hýbme sa s Bibliou (5)

Súťaženie, športové zápolenie – hoci si nahovárame, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa – nesie so sebou aj ambície na víťazstvo, alebo aspoň túžbu po dobrom umiestnení.
Hýbme sa s Bibliou (5)
Pavol Kall 26.03.2020

Z anorexie jej pomohla láska okolia

Stala sa spoluzakladateľkou projektu Chuť žiť, ktorého poslaním je predovšetkým pomoc, edukácia a prevencia v oblasti porúch príjmu potravy (PPP). Valentína Sedileková (19) sa z mentálnej anorexie lieči štyri roky a postupne sa úspešne začlenila do spoločnosti.

Z anorexie jej pomohla láska okolia
Monika Šimoničová 26.03.2020

Boh má stále eso v rukáve

Prebúdzame sa do chladného usmokleného dňa. Pri šálke klasickej rannej kávy sedíme za oknom a sledujeme, ako si dažďové kvapky razia cestu na okne. Každá tú svoju. Je nedeľa. Zádumčivo uvažujeme, koľkí si v tomto čase hľadáme cestu k Bohu, keďže chrámy stále zostávajú zatvorené. Po líci steká slza.
Boh má stále eso v rukáve
Monika Šimoničová 23.03.2020

Hýbme sa s Bibliou (4)

Od začiatku nášho športovania pod vedením Biblie sme sa už hodne ponamáhali. Kým sa pustíme ďalej, na chvíľu si sadnime a uvažujme nad príbehom hendikepovaného muža.
Hýbme sa s Bibliou (4)
Monika Čopíková 23.03.2020

Tvoríme spoločný domov

V septembri minulého roka vyhlásil projekt MIND Slovenskej katolíckej charity celoštátnu súťaž na tému Spoločný domov. Úlohou bolo tvorivo a kriticky zachytiť problematiku migrácie a prostredníctvom tvorby poznávať príbehy tých, pre ktorých je Slovensko novým domovom. 
Tvoríme spoločný domov