Lenka Horáková 08.10.2021

Chcem pomôcť mladým stretnúť sa s Bohom Otcom

Po ročnej prestávke majú saleziáni opäť novicov a zároveň aj nového magistra. Don MARTIN KAČMÁRY, SDB (43), z Košíc prijal svoju úlohu ako poslanie zverené Bohom. Po dvojročných štúdiách v Ríme sa opäť vracia medzi mladých. Aj keď bude teraz v inej pozícii, to podstatné ostáva: chce ponúknuť stretnutie s Bohom, ktorý povoláva.
Chcem pomôcť mladým stretnúť sa s Bohom Otcom
ABÚ KE, Lenka Vatrtová 03.09.2021

Stretnutie nadväzuje na Annino posolstvo

Všetkých, ktorí sa 14. septembra zúčastnia na stretnutí s pápežom Františkom na Štadióne Lokomotíva v Košiciach, čaká pestrý celodenný program.
Stretnutie nadväzuje na Annino posolstvo
Ján Lauko 27.08.2021

Vďaka svojej nezlomnosti sú motiváciou pre mnohých

Pásmo Gazy sa väčšine ľudí spája s konfliktom medzi Izraelom a Palestínou. Dlhodobé napätie vyčerpáva nielen fyzické, ale i psychické limity tamojších obyvateľov. Vzpruhou pre nich sú miestni mladí, ktorí sa nevzdali svojich snov napriek tomu, že konflikt ich nezvratne poznamenal na celý život. Aj bez chýbajúcich končatín sa totiž približne 80 Palestínčanov rozhodlo súťažiť vo vlastnej futbalovej lige.
Vďaka svojej nezlomnosti  sú motiváciou pre mnohých
Lenka Vatrtová 27.08.2021

Aj Svätý Otec František je veľký športový fanúšik

Od začiatku svojho pontifikátu pápež František dbá na to, aby sa priblížil obyčajným ľuďom – či už vo svojich príhovoroch, alebo verejnom vystupovaní. Darí sa mu to aj vďaka záľube, ktorú zdieľa s mnohými – láske k športu. Podľa pápeža je v športe, rovnako ako v živote, dôležitý výsledok, ale oveľa dôležitejšie je hrať tímovo a fér.
Aj Svätý Otec František je veľký športový fanúšik
Ján Lauko 20.08.2021

Carlo Acutis má svoju vitráž

V Kostole San Giuseppe v talianskom meste Molfetta sa nachádza vitráž zobrazujúca Carla Acutisa. Jeho zobrazenie v džínsoch a teniskách sa diametrálne líši od toho, na čo sme zvyknutí pri vitrážach iných svätcov. Chce nám tak ukázať, že svätosť nie je niečo vzdialené od súčasného sveta, ale má miesto i v našich životoch.
Carlo Acutis má svoju vitráž