Vlastimil Chovanec, RCJ 21.01.2021

Aj ja pôjdem na vrch

Na stene v mojej kancelárii visí reprodukcia obrazu nemeckého maliara Vogela von Vogelsteina (1788 – 1868). Maľba, ktorej originál sa nachádza v Taliansku vo florentskej Galérii moderného umenia, je známa pod názvom Nechajte deti prichádzať ku mne (Mk 10, 14).
Aj ja pôjdem na vrch
Martina Grochálová 13.01.2021

Na pomoc nestačí osobný pocit zadosťučinenia

Má pomoc Afrike zmysel? Túto otázku kladie čitateľom Tomáš Horváth (32), ktorý sa vo svojej knihe esejí delí o príbehy a skúsenosti z ciest do afrických krajín a zároveň hľadá odpoveď na otázku, aká pomoc má skutočne zmysel.
Na pomoc nestačí osobný pocit zadosťučinenia
Jozef Magda 07.01.2021

Aj ženy prispievajú k mieru v Južnom Sudáne

Južný Sudán je najmladšou krajinou na Níle. Slávnostnému vyhláseniu nezávislosti v roku 2011 predchádzalo vyše 50 rokov boja za nezávislosť. Organizácia Spojených národov vyhlásila rok 2021 za Medzinárodný deň mieru a dôvery. Práve tento rok oslávi Južný Sudán svoje 10. narodeniny. Dobrá novina podporuje vzdelávacie a zdravotnícke aktivity v krajine od roku 1999.
Aj ženy prispievajú k mieru v Južnom Sudáne
Stellamaris Tóthová, SDR 27.12.2020

Narodil sa Náčelník náčelníkov

Dátum v kalendári ukazuje 25. december. Je niekoľko hodín po polnoci a v pralese vládne hlboké ticho. Nočné motýle unavené ustavičným poletovaním a hľadaním sladkého nektáru zložili svoje krídla pod listy rastlín a zaspali. Všetko spí a čaká na nový deň.
Narodil sa Náčelník náčelníkov
Ivan Kňaze 09.12.2020

Trojkráľová hviezda podporí slovenských misionárov

Koronakríza spôsobila to, že naše domovy sa stali viac miestami modlitby, čítania Svätého písma a duchovného spojenia pri svätej omši slávenej cez televíziu alebo internet. V tíme Pápežských misijných diel vznikli viaceré tvorivé námety na domáce pobožnosti. Jednou z nich je Trojkráľová hviezda.
Trojkráľová hviezda podporí slovenských misionárov