Andrea Eliášová 13.11.2019

Deti svätej Filomény zachraňujú Slováci

Do Stredoafrickej republiky sa cestovatelia nehrnú a aj misijných projektov je tam málo. Dôvodom sú vojnové konflikty pretrvávajúce od roku 2012, hospodárska kríza, migrujúce obyvateľstvo a zatvorené školy.
Deti svätej Filomény zachraňujú Slováci
Martina Grochálová 06.11.2019

Slovenskí veriaci podporujú formáciu kňazov

Pápežské misijné diela na Slovensku v týchto dňoch intenzívne komunikujú s kňazskými seminármi v afrických krajinách Benin, Burkina Faso, Pobrežie Slonoviny a Kamerun, ktoré podporujú v rámci programu Adopcia seminaristov. Celkovo si veriaci na diaľku adoptovali 318 bohoslovcov, 29 z nich sa tento rok stalo kňazmi. Viac o projekte hovorí jeho koordinátorka JANA PALKOVIČOVÁ (58).
Slovenskí veriaci podporujú formáciu kňazov
Martina Grochálová 30.10.2019

Ďakujem za život. Bola to jediná cesta k Bohu

Tento rok 6. novembra uplynie sto rokov od narodenia nemeckého študenta Christopha Probsta, ktorý bol jedným z členov protinacistického hnutia Biela ruža v Nemecku. Krátko pred smrťou pod gilotínou prijal katolícky krst a je zapísaný v martyrológiu Katolíckej cirkvi.
Ďakujem za život. Bola to jediná cesta k Bohu
Catarina Tush SAC 23.10.2019

O ochranu pred hurikánom prosia Pannu Máriu

Belize, bývalá anglická kolónia známa ako Britský Honduras, je druhá najmenšia krajina na východnom pobreží Strednej Ameriky pri Karibskom mori. Na severe hraničí s Mexikom a na juhu a západe s Guatemalou. Je to najmenej osídlená krajina, ktorá má iba 350-tisíc obyvateľov.
O ochranu pred hurikánom prosia Pannu Máriu
Lenka Horáková 16.10.2019

Aj ty môžeš byť misionárom

Misie na Ukrajine spájajú mladých ľudí, ktorí sú ochotní vyjsť zo svojho pohodlia a urobiť niečo pre druhých, tak ako nás na to vyzýva pápež František prostredníctvom Mimoriadneho misijného mesiaca október 2019. Tento rok vycestovalo 34 mladých zo Slovenska do ukrajinských obcí s jediným cieľom – rozdávať deťom radosť.
Aj ty môžeš byť misionárom