Lenka Horáková 01.07.2020

V Hondurase je každý deň originálny

Krásna stredoamerická krajina obklopená palmami, banánovníkmi, kokosmi, ananásmi, no najmä srdečnými ľuďmi. Takto a ešte inak opísali svoju misiu v Hondurase slovenské laické misionárky Anastázia Hamadejová (30), Ingrid Königová (23) a Janka Batoryová (26), ktoré tam pôsobili od augusta minulého roka. Domov sa vrátili pred Veľkou nocou.
V Hondurase je každý deň originálny
Dominik Harman 24.06.2020

Volajú ich Nazaretskí

Kresťania v Izraeli tvoria malú, no aktívnu komunitu. Sú lepšie vzdelaní a zarábajú v priemere viac ako iné komunity. Napriek (alebo vďaka?) tomu však v poslednom čase čelia prenasledovaniu zo strany radikálov.
Volajú ich Nazaretskí
Boba Markovič Baluchová 17.06.2020

Krutá minulosť v nich stále žije

V Turecku sú až štyri milióny utečencov, no počet organizácií, ktoré s nimi pracujú, je žalostne nízky a ich efektivita otázna. Organizácia Small projects Istanbul je svetlou výnimkou. Práve v nej pôsobí ako dobrovoľník Martin Pavelka zo Slovenska. Momentálne prispôsobuje v dôsledku korona krízy všetky vzdelávacie aktivity pre utečeneckú, prevažne sýrsku komunitu do internetovej podoby.
Krutá minulosť v nich stále žije
Mária Gáliková 10.06.2020

Chlieb sv. Jozefa je nádejou pre najbiednejších

V čase celosvetovej pandémie koronavírusu sme s napätím a obavami sledovali, ako do čiernej štatistiky krajín s nakazenými obyvateľmi postupne pribúdajú aj chudobné krajiny v Afrike. Podľa niektorých odborníkov teplé počasie vírusu nežičí, ale napriek tomu nákaza prenikla i do štátov, kam nechodia turisti – do Južného Sudánu i Stredoafrickej republiky, ktoré sú podľa najnovších údajov najchudobnejšími krajinami sveta.
Chlieb sv. Jozefa je nádejou pre najbiednejších
Ivan Kňaze 03.06.2020

Misijné diela pomáhajú chudobným v korona kríze

Pandémia koronavírusu vyvolala aj obrovskú vlnu solidarity. Konkrétnym spôsobom zareagoval i pápež František, ktorý prostredníctvom Pápežských misijných diel zriadil pohotovostný fond, aby pomohol ľuďom a komunitám, ktoré tragicky zasiahla nákaza COVID-19. Fond bude použitý prostredníctvom cirkevných štruktúr a inštitúcií.
Misijné diela pomáhajú chudobným v korona kríze