Ján Košta 17.07.2023

Svedectvo veľkej Božej lásky na Kube

V septembri 2021, po návšteve pápeža Františka na Slovensku, sa v našich kostoloch konala dobročinná zbierka pre Kubu. Už druhý rok z jej výťažku pomáha Slovenská katolícka charita najmä núdznym rodinám v diecézach Havana, Santiago de Cuba a Guantánamo-Baracoa.
Svedectvo veľkej Božej lásky na Kube
Lucia Froncová 07.07.2023

Zločiny proti náboženskej slobode

Jeden z hlavných faktorov utrpenia miliónov ľudí na svete je pretrvávajúce porušovanie náboženskej slobody. Právo na slobodu myslenia, svedomia a náboženského vyznania sa porušuje v každej tretej krajine, presnejšie v 61 zo 196 krajín sveta.
Zločiny proti náboženskej slobode
Pavol Kall 30.06.2023

Každý deň vidíme ľudskú slabosť

Mária Soročinová (26) a Barbora Saloňová (24) sú už niekoľko mesiacov súčasťou saleziánskej dobrovoľníckej misie na Luníku IX v Košiciach. Venujú sa Rómom a denne ich sprevádza výrok sv. Jána Bosca: „Najlepšia rada je robiť dobre v rámci svojich schopností a potom nečakať odmenu od sveta, ale jedine od Boha.“
Každý deň vidíme ľudskú slabosť
Martina Grochálová 23.06.2023

Kenský hit – peniaze cez mobil

Výraz M-Pesa sa v Keni používa tak často, až začnete mať dojem, že ide o kúzelné slovíčko. Tento jedinečný systém posielania peňazí cez mobil umožnil mnohým ľuďom jednoduchší život.
Kenský hit – peniaze cez mobil
Martina Grochálová 16.06.2023

Šťastný pri ryži a fazuli

Na začiatku to bol detský sen. Teraz ho naplno žije. Daniel Cehuľa (38) pôsobí rok a trištvrte v kenskom meste Malindi, kde koordinuje vzdelávací projekt pre deti.
Šťastný pri ryži a fazuli