Martina Grochálová 10.07.2019

Vykorisťovanie je skrytá funkcia smartfónov

Smartfóny a tablety naplno opantali náš život a získali si naše srdce. Ale pozor, za blikajúcimi obrazovkami, dokonalými obalmi a naleštenými kovovými plochami sa môže skrývať obrovské ľudské utrpenie a ekologická devastácia.
Vykorisťovanie je skrytá funkcia smartfónov
Martina Grochálová 03.07.2019

Z ovocia dokážu vykúzliť zdravé osvieženie

Keď vám nalejú do pohára svoj prírodný ovocný džús, nepochybne sa vám na tvári rozleje blažený pocit. Čistú a ničím nerušenú chuť tropického ovocia v našich končinách nenájdete, no pre ženy oblasti Baixa Grande v brazílskom štáte Bahia sa ovocie stalo zdrojom obživy i životného naplnenia.
Z ovocia dokážu vykúzliť zdravé osvieženie
Martina Holečková 19.06.2019

Lepší svet sa buduje láskou odpustenia

Kolumbia, v ktorej žije okolo 42 miliónov obyvateľov, sa už viac ako 40 rokov borí s občianskou vojnou. Tamojším ľuďom znepríjemňujú život komunistické partizánske oddiely a mafiánske skupiny. Pre vojnový konflikt žijú v Kolumbii približne štyri milióny utečencov, ktorí brutálnym spôsobom prišli o všetko.
Lepší svet sa buduje láskou odpustenia
Jozef Kudla CM 12.06.2019

Chrám je stredobodom života farnosti

Naša farnosť sv. Petra a Pavla v Sangrelayi v Hondurase zažíva v tomto období významné chvíle. Na Veľkonočný pondelok sme začali stavať nový farský kostol.
Chrám je stredobodom života farnosti
Ladislav Bučko 05.06.2019

Vysokoškolská misia v Keni prináša ovocie

V Keni sa to pred dvadsiatimi rokmi začalo. Aby mohol Vladimír Krčméry efektívnejšie rozvíjať zdravotnícke, sociálne a vzdelávacie projekty v chudobných či rozvojových krajinách alebo krajinách globálneho juhu, ako sa im dnes hovorí,  založil misijnú Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Škola má dnes okrem Slovenska misijné humanitárne a rozvojové projekty v ďalších pätnástich krajinách sveta, a to okrem Severnej Ameriky a Austrálie na všetkých obývaných kontinentoch.
Vysokoškolská misia v Keni prináša ovocie