Adam Skirčák 03.12.2023

Hladom proti detskému hladu

Viac ako 65 miliónov detí vo svete denne hladuje. Kňaz Andrej Ondrejka (29) sa rozhodol zapojiť do dobročinnej výzvy a hladovať proti hladu. Aby sa núdzne deti mali lepšie.
Hladom proti detskému hladu
Miroslava Knapíková 26.11.2023

Pred hurikánmi nájdu útočisko v kaplnke

Od návštevy pápeža Františka uplynuli už viac ako dva roky. Jej výsledkom nie je len duchovná podpora ľudí na Slovensku, ale aj skutky lásky pre najbiednejších. Slovenská katolícka charita podporuje prostredníctvom projektu Adopcia na diaľku® aj deti a rodiny na Kube. O tejto forme pomoci hovorí koordinátor MARTIN KRUŽLIAK (24).
Pred hurikánmi nájdu útočisko v kaplnke
Lucia Froncová 19.11.2023

Kresťanov stíhajú a mučia aj dnes

Núdza kresťanov trpiacich za vieru má rôzne podoby. Kampaň Červená streda, ktorá sa tento rok koná 22. novembra, opäť poukazuje na nespravodlivosť voči nim na celom svete.
Kresťanov stíhajú a mučia aj dnes
Marek Poláček 12.11.2023

Deti z väznice Palmasola

V najväčšom bolívijskom meste Santa Cruz, Svätý Kríž, sa nachádza najväčšia väznica krajiny. Palmasola, Osamelá palma, je mesto v meste a peklo v pekle. Za kilometrovými múrmi a plotmi z ostnatého drôtu žije sedemtisíc väzňov – mladistvých, mužov, žien a ich detí.
Deti z väznice Palmasola
Michal Hospodár 05.11.2023

Zomrieť za Krista znamená žiť večne

Teodor Romža (1911 – 1947) je prvý novodobý mučeník z územia bývalého Československa. V roku 2001 ho vo Ľvove blahorečil pápež Ján Pavol II. Jeho odkaz ešte zo seminárnych čias znie: „Nikam nebudem utekať... Zomrieť za Krista znamená žiť večne.“
Zomrieť za Krista znamená žiť večne