Lucia Froncová 18.02.2022

Ježiša sa nevzdajú

V niektorých častiach sveta sú ženy unášané, násilne sobášené a nútené k náboženskej konverzii. Hoci je ich utrpenie veľké, svet o ňom mlčí. Ak sa tieto ženy dostanú na slobodu, mlčia často i ony samy – zo strachu pred svojimi utláčateľmi, ale i z poníženia.
Ježiša sa nevzdajú
Zuzana Hallová 10.02.2022

Dotvárame DNA rodinnej kultúry

Slovenka Mária (33) a Brazílčan Jasiel (37) sa spoznali počas štúdia v portugalskej Coimbre. Stretli sa na narodeninovej oslave spoločnej kamarátky, dali sa do reči a odvtedy sú spolu.
Dotvárame DNA rodinnej kultúry
Monika Čopíková 04.02.2022

Prosím, uvoľni reťaze, sú ťažké

„Modlíme sa, pretože viera môže byť nádejou a svetlom do tmy pre obete, ktorým sa venujeme,“ hovorí Jana Ursiny, manažérka projektu Slovenskej katolíckej charity STOP obchodovaniu s ľuďmi.
Prosím, uvoľni reťaze, sú ťažké
František Neupauer 28.01.2022

Som jeho nevesta, ten valčík mi patrí

Lekárka, disidentka, prvá Slovenka, ktorá nasledovala Krista v duchu charizmy svätej Matky Terezy. Ján Mária Sládkovičová z Kongregácie misionárok lásky nás pred Vianocami predišla do večnosti.
Som jeho nevesta, ten valčík mi patrí
Martina Grochálová 21.01.2022

Obrátenie k ľudskosti

U salvádorského arcibiskupa Oscara Romera slová a skutky Rutilia Grandeho spočiatku nenachádzali odozvu. Až jeho násilná smrť priviedla arcibiskupa ku konverzii a skutočnej zmene života.
Obrátenie k ľudskosti