Milan Novotný 03.12.2020

Bývalí študenti nezabúdajú

Pri pamätnej tabuli odvážnym študentom bratislavských škôl na budove Univerzity Komenského v Bratislave sa 16. novembra uskutočnilo spomienkové podujatie na protestný pochod slovenských študentov.

Bývalí študenti nezabúdajú
Marta Žilková 27.11.2020

Iných robila šťastnými

Na otázku, kto bola Ivica Gulišová, by odpovedali desiatky a možno i stovky školákov jednoducho: „No predsa naša pani učiteľka.“ Nie tak dávno zosnulá Ivica Gulišová učila láske k Bohu, slovenčine a všetkému krásnemu a ušľachtilému, čo nás obklopuje. Dovoľte aj mojich pár postrehov.
Iných robila šťastnými
Dagmara Čepelová 27.11.2020

Sprevádzali online kurzom

Sestry saleziánky pripravili pre dievčatá kurz o povolaní GPS. Víkendové online stretnutie bolo zamerané na spoznanie života ako daru a povolania k celoživotnému dobrodružstvu s Bohom.
Sprevádzali online kurzom
Daniel Černý 20.11.2020

Mučeník Teodor, pros u Boha za nás

Ani sychravé počasie neodradilo veriacich, ktorí prišli 25. októbra na historické miesto atentátu na blahoslaveného Teodora Romžu (1911 - 1947).
Mučeník Teodor, pros u Boha za nás
Zuzana Pirščová 20.11.2020

Spája ich modlitba posvätného ruženca

Po ustanovení novej farnosti Božského Srdca Ježišovho vo Zvolene-Sekieri 4. septembra 1994 bol postavený z Božej milosti uprostred sídliska na kopci nový kostol. S týmito udalosťami paralelne vzniklo Ružencové bratstvo Božského Srdca Ježišovho Zvolen–Sekier.
Spája ich modlitba posvätného ruženca