Anna Stankayová 28.10.2020

Prežívame bohoslužby cez médiá (2)

Minulý týždeň sme sa s odborníkom na liturgiku Štefanom Fábrym pozreli na liturgické postoje a gestá, vhodný odev či ako sledovať prenos bohoslužieb s deťmi. V pokračovaní rozoberáme význam vysielania svätých omší cez masmédiá aj to, ako v tomto prípade chápeme ich platnosť.
Prežívame bohoslužby cez médiá (2)
Anna Stankayová 27.10.2020

Svätá Sabína zomrela za vieru

Rímska mučenica z prelomu prvého a druhého storočia bola šľachtického pôvodu. Ani to ju však neuchránilo pred mučeníckou smrťou. V liturgickom kalendári si na ňu spomíname 27. októbra. 
Svätá Sabína zomrela za vieru
Peter Slovák 26.10.2020

Žijeme zvláštne časy

„Žijeme v zvláštnych časoch, keď mladí i starí sú vzdelávaní v klamstve a ten, ktorý sa odváži povedať pravdu, je nazvaný šialencom a bláznom.“ Platónove slová akoby znovu ožívali v súčasnom labyrinte ľudského myslenia.


 

Žijeme zvláštne časy
Peter Slovák 22.10.2020

Choroba, ktorej kríž si niesol aj Ján Pavol II.

Keď pohyb bolí, stráca sa pružnosť motoriky a človek má pocit, že krok vpred je neistá cesta do neznáma, nie je čas na sebaľútosť. O zvláštnostiach Parkinsonovej choroby, liečbe, ako aj o impulzoch nádeje sme sa rozprávali s prednostom Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petrom Valkovičom (44).
Choroba, ktorej kríž si niesol aj Ján Pavol II.
Anna Stankayová 21.10.2020

Prežívame bohoslužby cez médiá (1)

Na svätých omšiach môže byť v týchto časoch maximálne šesť ľudí vrátane celebranta. A hoci sa pre väčšinu veriacich kostoly počas svätých omší zavreli, každý z nás si môže otvoriť vlastný chrám vo svojom srdci a na bohoslužbe sa zúčastniť prostredníctvom prenosov z médií. O online slávení sme sa porozprávali s odborníkom na liturgiku Štefanom Fábrym.
Prežívame bohoslužby cez médiá (1)