Anna Stankayová 08.11.2022

Chudobní nie sme len bez peňazí

S chudobou ide ruka v ruke obmedzená zdravotná starostlivosť, vzdelanie či bývanie. No čoraz väčším problémom je i chudoba lásky. Kto u nás zápasí s chudobou a aké má Cirkev miesto v pomoci núdznym?
Chudobní nie sme len bez peňazí
Miroslava Gromanová 02.11.2022

Ktorí svätí vás inšpirujú?

Prvý november patrí sviatku Všetkých svätých. Tento deň nám pripomína, že v nebi máme pomocníkov a ochrancov, ku ktorým sa vyplatí s dôverou utiekať. Ku ktorému svätému sa modlíte vy? Opýtali sme sa v našej ankete.
Ktorí svätí vás inšpirujú?
Ján Lauko 25.10.2022

Kresťan a zodpovedné voľby

Už o pár dní si 29. októbra budeme voliť zástupcov do orgánov samosprávy. Aké atribúty by sme si mali u kandidátov všímať a podľa akých kritérií voliť?
Kresťan a zodpovedné voľby
Ján Lauko 19.10.2022

Pápežove právomoci

Október sa spája s Jánom Pavlom II. Pred 44 rokmi ho zvolili kardináli v konkláve za Petrovho nástupcu a 22. októbra uviedli do úradu. Aké sú kompetencie pápeža? Na otázky odpovedal JÁN DUDA, kňaz a profesor kánonického práva.
Pápežove právomoci
Andrea Predajňová 19.10.2022

Ján Pavol II. na Slovensku

Pápež Ján Pavol II. trikrát navštívil Slovensko. V apríli 1990 zavítal do Bratislavy a o päť rokov neskôr aj do iných kútov našej krajiny. V septembri 2003 blahorečil rehoľnú sestru Zdenku Schelingovú a biskupa Vasiľa Hopka. Pripomeňme si niektoré jeho myšlienky.
Ján Pavol II. na Slovensku