Peter Slovák 13.01.2020

Odstráňme zbytočné bariéry

Zriedka si dávame pozor na neverbálny prejav. A predsa práve on je vstupnou bránou rozvinutia dialógu. Stáva sa, že prvý pohľad na človeka nás povzbudí alebo od rozhovoru odradí. Niekedy sa pridajú takzvané komunikačné bariéry - prekážky, ktoré nedokážeme prekonať.  


 

Odstráňme zbytočné bariéry
Peter Slovák 10.01.2020

Kyberšikane je potrebné predchádzať

Zdá sa, že nielen mladí sa strácajú vo virtuálnom priestore. Neustále niečo hľadajú online, komunikujú prostredníctvom sociálnych sietí a aplikácií. Často sa však uchýlia aj k útokom, ktoré ubližujú na najzraniteľnejších miestach. 
Kyberšikane je potrebné predchádzať
Ľudovít Malík 09.01.2020

Chcel žiť medzi ľuďmi a pre ľudí

Katolícky kňaz, to je dnes u niektorých ľudí a v niektorých médiách nadávka, alebo synonymum zneužívania. Ja som však počul a videl, že pre človeka bez predsudkov môže byť kňaz aj niečím úplne iným, vzorom muža, ktorý nerobí rozdiely medzi ľuďmi a obetuje sa pre nich.
Chcel žiť medzi ľuďmi a pre ľudí
Anna Stankayová 08.01.2020

Bol Božím rebelom

Životopis saleziánskeho kňaza Ernesta Macáka SDB rozhodne nie je obyčajný. Riskoval za mladých, prešiel si väznením, mučením i hrou na blázna. Napriek ťažkostiam bol pokorným, skromným a radostným človekom až do svojej smrti v roku 2016. Siedmeho januára by sa dožil 100 rokov.
Bol Božím rebelom
Anna Stankayová 07.01.2020

(Nielen) Traja králi putovali ulicami Bratislavy

Šiesteho januára si na slávnosť Zjavenia Pána pripomíname udalosti spred vyše 2 000 rokov. K symbolickému putovaniu troch kráľov sa v tento deň mohli po druhý raz pripojiť aj Bratislavčania. 
(Nielen) Traja králi putovali ulicami Bratislavy