Peter Slovák 17.08.2020

Keď nás obchádza lenivosť

Aj v dôsledku telesného či duchovného vyčerpania sú v našom živote dni, keď nám akoby dochádza šťava. Najmä keď sa naše úsilie míňa účinku. Práve vtedy je podstatné nevzdávať sa, hoci sa nám nedarí. Čiastočný neúspech nie je dôvodom rezignovať ani podať ruku lenivosti.  

Keď nás obchádza lenivosť
Ján Lauko 12.08.2020

Najstarší chrám v Bratislave môžete spoznať aj v 3D

Vo františkánskom Kostole Zvestovania Pána v Bratislave otvorili v letných mesiacoch výstavu, ktorá okrem expozície historických artefaktov ponúka aj 3D virtuálny výlet do dejín najstaršieho chrámu v hlavnom meste.
Najstarší chrám v Bratislave môžete spoznať aj v 3D
Peter Slovák 10.08.2020

Závisť bráni zostať sám sebou

Človeku berie pokoj, podsúva mu dohady, neoverené fakty i tvrdenia, ktoré si spokojne osvojí. Navráva človeku, že nepotrebuje iba dosiahnuť a získať to, čo druhý, ale navyše si praje, aby protistrana o to prišla. Poznáte odpoveď, čo to je? Ak nie, nasledovné riadky čosi naznačia. 

Závisť bráni zostať sám sebou
Lenka Horáková 08.08.2020

Panna Mária je novozákonná archa zmluvy

Slovenský národ má Pannu Máriu vo veľkej úcte. Svedčia o tom mnohé kostoly i kaplnky, pravidelné mariánske púte či pobožnosti. Kým je pre nás Panna Mária a prečo si zasluhuje väčšiu pozornosť než iní svätci, sa Katolícke noviny rozprávali s kňazom Jozefom Marhefkom (39).
Panna Mária je novozákonná archa zmluvy
Mária Bilá 06.08.2020

Klokočov láka čoraz viac

Srdce Zemplína. Tak Klokočov nazval jeden pútnik pred pár rokmi, keď som tam bola robiť reportáž. Klokočov je čoraz obľúbenejší a vyhľadávanejší nielen pre obraz slziacej Panny Márie, ale aj pre úctu k sv. Šarbelovi, ktorá sa odtiaľ rozšírila po celom Slovensku.
Klokočov láka čoraz viac