Peter Slovák 23.08.2021

Boh nám daroval žiť v tejto chvíli

Za regresívny fenomém ukotvený v narcistickom nazeraní človeka na život i ľudí okolo seba môžeme označiť vzťahovačnosť. Vzťahovačných ľudí niečo vnútri trápi, majú obavy, a hoci si to nevedia priznať, upodozrievanie iných im dáva akýsi falošný pocit spokojnosti.    
Boh nám daroval žiť v tejto chvíli
Peter Slovák 20.08.2021

Rodičia ukrývali kňazov i bohoslovcov

Hoci manželia Benczovci už nie sú medzi nami, z úcty k ich obetiam je potrebné oživovať pamäť spoločnosti, aby sa nezabudlo, že trpeli za vieru len preto, že podali ruku trpiacemu Ježišovi. Na istý čas ubytovali kňazov, ktorí sa ukrývali pred štátnou mocou. Boli si vedomí rizika, no ich srdcia im nedovolili inak.
Rodičia ukrývali kňazov i bohoslovcov
Peter Slovák 16.08.2021

Čo nám môže pomôcť

Čo nás môže vzdialiť od Pána Ježiša, naznačil vo svojej homílii pápež František. Ide o bohatstvo, pýchu a márnivosť. Tieto tri slová sú „gordickým uzlom“ doby, ktorú žijeme. Je načase sa ich vzdať.   

Čo nám môže pomôcť
Ján Lauko 12.08.2021

Rozvod je ako choroba, preto ho treba liečiť

Saletín Matej Trizuliak, ktorý sa venuje pastorácii rozvedených, hovorí, že rodiny zranené rozvodom potrebujú osobitý pastoračný prístup. Môžeme si to predstaviť ako vyhľadanie lekára špecialistu, ku ktorému obvodný lekár posiela pre nejaký konkrétny problém.
Rozvod je ako choroba, preto ho treba liečiť
Anna Stankayová 10.08.2021

Svätý Vavrinec bol udatný kresťan

Napriek tomu, že žil v treťom storočí a veľa životopisných údajov sa o ňom nezachovalo, tých pár známych čriepok o živote diakona sv. Vavrinca napovedá, že mu nechýbala oddanosť Bohu ani zmysel pre humor. 
Svätý Vavrinec bol udatný kresťan