Anna Stankayová 21.04.2021

Prosme Pána žatvy o jeho robotníkov

Štvrtá veľkonočná nedeľa je okrem Nedele Dobrého pastiera i Svetovým dňom modlitieb za duchovné povolania. Zaviedol ho pápež Pavol VI. v roku 1964. Aký je význam týchto modlitieb či prečo kňazov ubúda, porozprávali rektori slovenských kňazských seminárov.
Prosme Pána žatvy o jeho robotníkov
Anna Stankayová 20.04.2021

Nikto nevie, ako svätý Anicét zomrel

Hoci svätého Anicéta uctievame ako mučeníka, nie je celkom zrejmé, či aj naozaj zomrel mučeníckou smrťou. Jedno je však isté. Pápeža z druhého storočia si pripomíname 20. apríla. Aj keď to tak nebolo od začiatku.
Nikto nevie, ako svätý Anicét zomrel
Peter Slovák 19.04.2021

Dať si mediálnu diétu nezaškodí

Zdá sa, že Achillovou pätou našich dní sa stáva čoraz väčšia pripútanosť ľudí k monitorom svojich laptopov a mobilných telefónov. Spôsob uvažovania, ale aj vnímania aktuálnej situácie ovplyvňujú informácie a správy z médií a virtuálneho sveta. Mnohí proces myslenia radšej nahradia internetovým vyhľadávačom. Z času na čas by nezaškodila mediálna diéta.   

 

 

Dať si mediálnu diétu nezaškodí
Ľudovít Malík 15.04.2021

Keď sa nedeľa stala dňom odpočinku

Rovnako ako všetci úspešní politici, aj rímsky cisár Konštantín Veľký bol majstrom v umení kompromisu. Do histórie vstúpil ako prvý kresťanský cisár, nepohrdol ani kultom Sol Invictus (Nepremožiteľné Slnko) a na emblémoch a minciach zaviedol obraz slnečného božstva.
Keď sa nedeľa stala dňom odpočinku
Anna Stankayová 14.04.2021

Veriaci sa opäť spojili s kňazmi

Krátko pred veľkonočnými sviatkami sme sa potešili novinke v podobe individuálnej duchovnej starostlivosti, vďaka ktorej sa veriaci po viacmesačnej pauze vynútenej pandémiou mohli aspoň sčasti vrátiť k sviatostnému životu. Zisťovali sme, ako sa s touto výzvou farnosti popasovali a ako duchovnú službu prijali veriaci.
Veriaci sa opäť spojili s kňazmi