Anna Stankayová 13.04.2021

Pápež Martin I. bránil vieru od Ríma až po Carihrad

Svätec a pápež Martin I., ktorého si pripomíname 13. apríla, bol hrdinom 7. storočia. Hoci sa narodil v talianskom Todi, na sklonku života sa dostal na dnešný Krym, kde zomrel ako mučeník. Život ho stáli nezhody s cisárom a byzantským patriarchom o pravom učení Cirkvi. 
Pápež Martin I. bránil vieru od Ríma až po Carihrad
Peter Slovák 12.04.2021

Na semafore už svieti červená

Sklon človeka získavať čoraz viac z hmotných dobier sa mení na nekontrolovanú túžbu, ktorá ho natoľko opantá, že stráca racionálny pohľad na ich opodstatnenú potrebu a využiteľnosť vo vlastnom živote. 
Na semafore už svieti červená
Ľudovít Malík 08.04.2021

Keď Boh zvíťazí nad hokejom

Matouš Maximilián Venkrbec bol hokejistom telom i dušou. Bol do hokeja prohrúžený, priam zažratý ako blázon. V jeho živote však prišla radikálna zmena a hokej na niekoľko rokov opustil, aby sa potom k nemu opäť vrátil. No vtedy už boli na prvom mieste úplne iné hodnoty.
Keď Boh zvíťazí nad hokejom
Peter Slovák 07.04.2021

Putujeme v čase so sestrami z Prémontré

Z pohľadu časnosti 900 rokov od založenia rehole premonštrátov, ktoré si tento rok pripomíname, je celkom slušná porcia. V tej epoche vznikali tiež prvé komunity rehoľných kanonisiek, premonštrátok – Secundus ordo virginum Praemonstratensium. Ženská vetva rehole má na Slovensku v mozaike duchovných komunít zasvätených osôb svoje nezastupiteľné miesto viac ako 90 rokov.
Putujeme v čase so sestrami z Prémontré
Ľudovít Malík 07.04.2021

Tradícia Máriinho prsteňa čaká na znovuobjavenie

V katedrále v Perugii sa nachádza jedna z najvýznamnejších pamiatok Katolíckej cirkvi: zásnubný prsteň Panny Márie a svätého Jozefa. Jeho autenticita je stále kontroverznou otázkou a svoj základ má v ľudovej tradícii. To ale neznamená, že by sme takýto predmet mali odmietnuť, či dokonca zahodiť. Naopak, v Perugii ide o úctu, ktorú môžeme nanovo objaviť.
Tradícia Máriinho prsteňa čaká na znovuobjavenie