Peter Slovák 02.08.2021

Nebuďme hercami vlastných životov

„Postiť sa s pyšným srdcom robí viac zla než dobra. Prvým pôstom je pokora.“ Aj tieto slová pápeža Františka upozorňujú, že nie vždy sme úprimní k iným a najmä k sebe samým. Úprimnosť je však dôležitá v osobnom živote i pri vyznávaní viery. 

Nebuďme hercami vlastných životov
Anna Stankayová 28.07.2021

Pápež má k jezuitom stále srdečný vzťah

Spoločnosť Ježišova, ktorej členom je aj pápež František, tento rok oslavuje Ignaciánsky jubilejný rok. So slovenským provinciálom Jozefom Šofrankom, SJ, sme sa pozreli na vzťah Svätého Otca k jezuitom i na to, či sa niečo od jeho príchodu na Petrov stolec v reholi zmenilo.
Pápež má k jezuitom stále srdečný vzťah
Anna Stankayová 27.07.2021

Pripomíname si nášho najstaršieho kňaza

Svätý muž, ktorého spomienku slávime 27. júla, má v našej vlasti špeciálne miesto. Bol totiž po Cyrilovi a Metodovi  naším tretím apoštolom. A zároveň zrejme naším najstarším kňazom i svätcom. Svätý Gorazd, ktorého si pripomíname aj so spoločníkmi. Patrili medzi učeníkov slovanských vierozvestcov. 
Pripomíname si nášho najstaršieho kňaza
Peter Slovák 26.07.2021

Počítač k životu nestačí

Pápež František v príhovore mladým v Manile predniesol tieto slová: „Nedržme sa mentality počítača, ktorý nám vnucuje dojem, že vieme všetko. Ako je to? Počítač má v momente všetky odpovede, ale žiadne prekvapenie. Vo výzve lásky sa Boh prejavuje skrze prekvapenia.“ 
Počítač k životu nestačí
Ján Lauko 23.07.2021

Muži sú pri výchove detí veľmi dôležití

Deti, ktoré vyrastajú bez otca, majú väčšiu pravdepodobnosť, že sa v neskoršom veku ocitnú v problémových situáciách. Chlapcom totiž nemá kto potvrdiť ich mužnosť, dievčatá sa zasa cítia nechránené. Je preto zrejmé, že otec má v živote rodiny dôležité miesto. Svojich úloh sa však musí ujať zodpovedne.
Muži sú pri výchove detí veľmi dôležití