Martina Grochálová 10.08.2023

Čierne zlato z Modeny

Dobyl kráľovský dvor i svet. Už jeho názov prezrádza, že je balzamom na telo i dušu. Modenský rodák a svetoznámy tenorista Luciano Pavarotti užíval balzamikový ocot pred každým vystúpením ako liek.
Čierne zlato z Modeny
Miroslava Gromanová 04.08.2023

V kríze viery sa môžeme veľa naučiť

Kríza je dramatická skutočnosť, ktorá do života vstúpi často nečakane. Podľa Mariána Husára, SDB, to platí aj o kríze vo viere. „Zdá sa, akoby sa Boh od nás vzdialil. Viera sa javí nezmyselná, nepotrebná. Všetko, o čo sme sa opierali, sa rozsypalo.“
V kríze viery sa môžeme veľa naučiť
Miroslava Gromanová 03.08.2023

Pred vstupom do rehole stihla byť majsterka

Andrea Badíková, FMA (49), pochádza z Dubnice nad Váhom, je členka saleziánskej komunity a miluje šport. Vyskúšala ich viacero, ale výnimočné úspechy dosiahla v hokeji. Je majsterka Slovenska v ľadovom hokeji a tiež hokejistka roka.
Pred vstupom do rehole stihla byť majsterka
Anna Stankayová 03.08.2023

Buďme vždy pripravení

„Kresťania sú vyzývaní k tomu, aby boli vždy pripravení zdôvodniť našu vieru a to, v čom nám pomáha,“ vysvetľuje svoje biskupské heslo košický eparchiálny biskup CYRIL VASIĽ, SJ. Hovorili sme s ním tiež o minulosti aj súčasnosti eparchie.
Buďme vždy pripravení
Zuzana Artimová 28.07.2023

Protagonisti v konaní dobra

Prvé augustové dni tohto roka budú patriť Svetovým dňom mládeže v Lisabone. Aj preto sa o mládeži a jej mieste v Cirkvi teraz hovorí viac. Na túto tému sa s nami porozprávala DAGMAR KRÁĽOVÁ, FMA, ktorá slúži mladým aj biblickou pastoráciou.
Protagonisti v konaní dobra