Nedeľa - 26.06.2022 13. nedeľa v Cezročnom období
Adriána

Lístok do neba

Milada Čechová

Komunita? Načo? Odpovedala mi otázkou priateľka, keď som sa jej spýtala, či je členkou niektorej farskej komunity. Vraj má radšej pokojnejšie, tichšie praktizovanie viery, než prispôsobovať sa rôznym ľuďom. A že na svojej spáse môže pracovať aj bez spoločenstva.

[...]

KOMENTÁRE Katolíckych novín

Spravodajstvo

Vo Wieskirche sa modlia za rodiny
Peter Slovák 26.06.2022

Vo Wieskirche sa modlia za rodiny

Na známom pútnickom mieste Wieskirche v Bavorsku sa v júni veriaci modlia s pápežom Františkom za kresťanské rodiny,  aby rástli v bezpodmienečnej láske a posväcovali sa v každodennom živote.

 

Mier sa začína v ľudskom srdci
Pavol Kall 23.06.2022

Mier sa začína v ľudskom srdci

„Naše prvé sestry v 17. storočí slúžili aj utečencom a raneným vojakom, keďže naši zakladatelia sv. Vincent de Paul a sv. Lujza posielali sestry všade, kde bola potrebná pomoc,“ vysvetľuje sestra Petra Jedličková, DKL (43), ktorá po vypuknutí vojny na Ukrajine pôsobila na hraniciach.
S RODINAMI SVETA
Martina Jokelová Ťuchová 23.06.2022

S RODINAMI SVETA

Ahoj, kamaráti!
– Chceme vás dnes pozvať na oslavu.
– A môžete na ňu pozvať celú svoju rodinu. Je to totiž oslava daru rodiny. Dobre hovorím, Dobromilka?
– Presne tak, Svetlúšik. Celý uplynulý Rok rodiny, ktorý pápež František ustanovil na oslavu a radosť z rodiny, vyvrcholí v týchto dňoch v Ríme.
Posledná rozlúčka s pátrom Jánom Žákovicom
Karol Dubovan 23.06.2022

Posledná rozlúčka s pátrom Jánom Žákovicom

V Trenčíne v Kostole sv. Františka Xaverského sa 2. júna pohrebnými obradmi a svätou omšou rozlúčili s pátrom z Rehole piaristov Jánom Žákovicom.
Na výlete v Bratislave
Martina Pillingová 23.06.2022

Na výlete v Bratislave

Koniec školského roku spestrujú žiakom a študentom školské výlety. Zaujímavé je, keď sa na takéto výlety nevyberú malí žiačikovia, ale študenti, ktorým už vo vlasoch svietia nejaké tie šedinky a chvíľami musia spomaliť krok.
Cesta nasmerovaná k Najvyššiemu
Dagmar Kráľová 23.06.2022

Cesta nasmerovaná k Najvyššiemu

Putovanie. Správny rytmus, rozprúdená krv, výdatné okysličenie tela pomáhajú vyjsť zo seba a bežných stereotypov, posilňujú zmysel pre širšie horizonty, výšku i hĺbku existencie.
Z extrému do extrému s ušľachtilým zámerom
Vincent Hoľpit 23.06.2022

Z extrému do extrému s ušľachtilým zámerom

Extrémna krížová cesta je obeta, a kde je obeta, tam je aj láska. Aj keby zmenila život a pomohla len jedinému človeku, aj tak by stálo za to zorganizovať ju znovu.

Botanikiáda dostala opäť zelenú
Laura Hoľanová 23.06.2022

Botanikiáda dostala opäť zelenú

Hravá forma štúdia vie detí najviac zaujať. Projekt Botanikiáda je určený pre žiakov 5. ročníka základných škôl, aby vzbudil ich záujem o oblasť botaniky prostredníctvom súťaže.