Michaela Paštrnáková 25.07.2019

Čo prinesie CampFest

Máte už naplánovaný svoj letný program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý bude 1. – 4. augusta 2019 prebiehať na Ranči Kráľova Lehota. Tento rok to bude už 21. ročník a svoju účasť na ňom prisľúbilo mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel.
Čo prinesie CampFest
Denisa Lukáčová 25.07.2019

Svätí inšpirujú: Pavol Peter Gojdič

Biskup Gojdič miloval ľudí a ľudia milovali jeho. Bol výnimočne vzdelaný, veď už ako chlapec dosahoval v škole tie najlepšie výsledky. Svedčí o tom aj jeho presun na štúdiá do výberového seminára v Budapešti. „Pokorný, rešpektujúci všetkých, je vždy radostného ducha,“ tak znelo hodnotenie z budapeštianskeho seminára mladého študenta. 
Svätí inšpirujú: Pavol Peter Gojdič
Ján Lauko 18.07.2019

Chcú zastaviť odliv IT mozgov

Na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave vzniklo Slovenské centrum na výskum umelej inteligencie – slovak.AI.
Chcú zastaviť odliv IT mozgov
Pavol Kall 18.07.2019

Kempovať sa dá aj inak

BORISA PANKOVČINA (19) už od detstva zaujímajú prírodné vedy. V rámci nich sa zameriava na amatérskej úrovni na astronómiu a vesmír. Študent Gymnázia arm. gen. Ludvíka Svobodu v Humennom má za sebou mnoho absolvovaných astrokempov v observatóriu na Kolonickom sedle, kde vládne v noci skutočná tma bez svetelného znečistenia. V ostatných rokoch sa venuje aj astrofotografii.
Kempovať sa dá aj inak
Soňa Jančovičová 11.07.2019

Urob toto leto krok vpred

Ak ešte nemáš obsadený kalendár na leto, určite krúžkuj termín medzi 1. až 4. augustom 2019. Na Ranči Kráľova Lehota na teba čaká 21. ročník multižánrového festivalu CampFest.
Urob toto leto krok vpred