Mária Bilá 03.05.2019

Kto je najväčší Slovák

Televízna anketa RTVS Najväčší Slovák dospela 1. mája k finále. Jej víťazom sa stal Milan Rastislav Štefánik, v tesnom závese nasledoval Ľudovít Štúr, prvú trojicu uzavrel Anton Strholec. O čom to vlastne vypovedá?
Kto je najväčší Slovák
Tibor Macák 29.04.2019

Špirála násilia

Apoštol Pavol vo svojom Prvom liste Korinťanom okrem iného píše aj o tom, že „sme údmi Kristovho tela“. Toho tela, ktorého víťazstvo nad smrťou si kresťania pripomínajú po stáročia na Veľkú noc. A keďže Pavol ďalej píše, že „ak teda trpí jeden úd, trpia spolu s ním všetky údy,“ potom je jasné, že tohtoročná Veľkonočná nedeľa bola poznačená mimoriadne bolestným utrpením mystického Kristovho tela, ktorého sme súčasťou.
Špirála násilia
Dávid Bartimej Tencer OFMCap 16.04.2019

Ježiš je jediný, kto na kríži nemal byť

„Chcem vám popriať, aby vám všetkým bolo Ježišovo zmŕtvychvstanie povzbudením vo chvíľach časného trápenia, že sa aj ono raz skončí a príde nedeľné ráno,“ píše vo sviatočnom veľkonočnom príhovore reykjavícky biskup Dávid Bartimej Tencer OFMCap.
Ježiš je jediný, kto na kríži nemal byť
Jozef Kozák 09.04.2019

Mesto na návrší

„Prečo tvoj brat nechce spievať pašie, tvoj brat nechce čítať v kostole. A pritom má taký dobrý hlas a tak dobre vyzerá?“ Neviem, zaznela odpoveď. Musíte sa s ním porozprávať osobne. Uvažujúc neskôr nad tým odmietavým postojom tohto mladého chlapca, hľadal som aj ja sám odpoveď, prečo povedal nie. Všeličo mi napadlo, až moja myseľ zastala pri slovách evanjelia: „Mesto postavené na návrší, nemožno ukryť!“ 
Mesto na návrší
Martin Kramara 02.04.2019

Pápež znovu prekvapil

Hoci našu pozornosť v uplynulých dňoch pútali najmä domáce udalosti, nemalo by nám ujsť, čo sa stalo v Maroku, kde sa Svätý Otec postaral o ďalšie prekvapenie.
Pápež znovu prekvapil