Katolícke noviny 05.09.2019

Na jamboree všetci fungovali v mieri

V Západnej Virgínii približne 70 kilometrov od Charlestonu sa 22. júla až 2. augusta konalo najväčšie svetové skautské stretnutie v histórii organizácie. Boli na ňom aj mladí Slováci, ktorí sa podelili o svoje zážitky.
Na jamboree všetci fungovali v mieri
Mária Bilá 02.09.2019

Prečo ísť do Domčeka

Prvého septembra sme oslávili prvé výročie blahorečenia Anny Kolesárovej. V rodisku čoraz obľúbenejšej svätice stojí aj Pastoračné centrum Anny Kolesárovej, takzvaný Domček, v ktorom sa pravidelne organizujú púte. Prinášame pár dôvodov, prečo ich navštíviť.
Prečo ísť do Domčeka
Erik Dujava 29.08.2019

Ako sa žije v Domčeku

Domček Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom je miesto, kde sa buduje osobnosť človeka. Svätý Pavol píše: „Kto je teda v Kristovi je novým stvorením. Staré sa pominulo a nastalo nové“ (2 Kor 5, 17). Môžem dosvedčiť, že toto sa deje v mojom živote práve cez dobrovoľnícku službu v rodisku blahoslavenej Anny.
Ako sa žije v Domčeku
Jana Vilmanis 29.08.2019

Lebo v ňom aj tancujeme

O modlitbe tancom sa toho medzi veriacimi možno veľa nevie. Napriek tomu sa v Košiciach stretlo vyše sto tanečníkov, ktorí sa 10. a 11. augusta dali dokopy na prvej kresťanskej celoslovenskej tanečnej konferencii s názvom V ňom.
Lebo v ňom aj tancujeme
Mária Bilá 22.08.2019

Na Mladifeste sa dalo aj pomodliť, aj zabaviť

Na kresťanské stretnutie Mladifest v Medžugorí prichádzajú (nielen) mladí z celého sveta. Tento rok sa konalo od 1. do 6. augusta a jeho atmosféru nám priblížil Slovák Marián Pavčo, ktorý tam putoval prvýkrát. „Medžugorie je miesto, kde sa duša dostane do priestoru bez gravitácie,“ zhodnotil.
Na Mladifeste sa dalo aj pomodliť, aj zabaviť