Anna Stankayová 20.10.2022

Dôležití muži veľkého pápeža

Kardináli Stefan Wyszyński, Stanisław Dziwisz, Joseph Ratzinger. Traja výnimoční muži, ktorí stáli pri pápežovi Jánovi Pavlovi II. Zohrali dôležitú úlohu, no pocítili aj trpkú príchuť svojho poslania.
Dôležití muži veľkého pápeža
Anna Stankayová 13.10.2022

Traja pastierikovia z Fatimy

Sedemročná Hyacinta, deväťročný František a o rok staršia Lucia. Tri deti, ktoré si v roku 1917 vytrpeli urážky, zosmiešňovanie i obety, aby cez ne Panna Mária odovzdala svetu veľké posolstvá. Dve z nich sú už sväté, sestra Lucia čaká na blahorečenie.
Traja pastierikovia z Fatimy
Miroslava Gromanová 07.10.2022

Živý svedok Ježišovho milosrdenstva

Už ako malé dievča si Faustína Kowalská všímala núdznych a chcela im pomáhať. Napríklad sa obliekla za žobráčku a nazbierané peniaze dala farárovi pre chudobných. Malé milosrdenstvá dieťaťa boli predobrazom zjavenia veľkého milosrdenstva Božieho.
Živý svedok Ježišovho milosrdenstva
Ján Lauko 29.09.2022

Na Zemi mi je zatiaľ dobre

Jeden z najznámejších slovenských astronómov pôsobí ako prodekan na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Rád odovzdáva vedomosti, ktoré pri svojej vedeckej práci získal. K bádaniu o vesmíre pripája aj rozmer viery. JURAJ TÓTH (1975).
Na Zemi mi je zatiaľ dobre
Anna Stankayová 23.09.2022

Kazateľ pápežov

Štyridsaťdva rokov káže počas Adventu a Pôstu pápežom. Jeho homílie počúva už tretí Svätý Otec. Vzdelaný, no skromný kapucín, žijúci v pustovni, sa stal v roku 2020 kardinálom. Biskupské svätenie však neprijal. RANIERO CANTALAMESSA, OFMCap (88).
Kazateľ pápežov