Anna Stankayová 19.05.2020

Štrúdľou zachraňujú umenie

Neveľká obec Brhlovce neďaleko Levíc je známa najmä skalnými tufovými obydliami. Nie sú to však ich jediné poklady. Jedinečné sú miestne pochúťky i barokové obrazy rakúskeho maliara v Kostole Sedembolestnej Panny Márie. 
Štrúdľou zachraňujú umenie
Ján Lauko 15.04.2020

Na Butkov prichádzajú hľadajúci i túžiaci po Božom dotyku

Skalná svätyňa na vrchu Butkov je najmladším pútnickým miestom na Slovensku. Vzniklo iba pred pár rokmi, no za krátky čas sa z neho stalo významné miesto úcty k Božiemu milosrdenstvu, na ktoré dnes prichádzajú tisíce pútnikov.
Na Butkov prichádzajú hľadajúci i túžiaci po Božom dotyku
Peter Hupka 11.04.2020

V peruánskej Veľkej noci je veľa osobného entuziazmu

Tridsaťtrimiliónová andská krajina je takmer výlučne domovom kresťanov. Mnohí z nich prežívajú svoju vieru osobnejšie a výraznejšie než priemerní Európania. Najviac to možno pocítiť počas Svätého týždňa - Semana Santa, ktorý je spomienkou na vyvrcholenie Ježišovej pozemskej púte, jeho smrť a vzkriesenie. 
V peruánskej Veľkej noci je veľa osobného entuziazmu
Anna Stankayová 08.04.2020

Pri rušnom centre mesta nájdete pokoj

Keď sa povie bratislavská kalvária, niektorí si predstavia Kostol Panny Márie Snežnej, iní spustnutú krížovú cestu na vedľajšom kalvárskom vrchu a ďalší lurdskú jaskynku. A každý z nich má pravdu. Pútnické miesto nad hlavným mestom je však na ceste k obnove.
Pri rušnom centre mesta nájdete pokoj
Ján Lauko 10.03.2020

Na Rozkvete to žije

Keď som pred dvoma rokmi v auguste pripravoval spravodajstvo do KN, musel som s poľutovaním zaradiť i správu o požiari historickej Kaplnky sv. Heleny na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici. Pri získavaní informácií som vtedy oslovil miestneho správcu farnosti Wiesława Krzyszychu z rehole saletínov. Bol som prekvapený, že napriek nešťastiu páter neprepadal negativizmu, ale bol potešený z vlny solidarity, ktorá sa po požiari zdvihla. Dianie vo farnosti som odvtedy sledoval bližšie a zaujalo ma, aká živá komunita veriacich na Rozkvete funguje. Začiatkom roka som ju preto navštívil osobne.
Na Rozkvete to žije