Marián Špacai 12.04.2024

Podáva sa aj milé slovo a úsmev

Radosť načerpaná z duchovných prameňov by nemala ostať len za bránami chrámov. Snaha prenášať ju do bežného života má na najväčšom prešovskom sídlisku aj formu pravidelnej kávy po deviatke.
Podáva sa aj milé slovo a úsmev
Lívia Dvorská 06.04.2024

Keď všetko spolu pekne ladí

Adriana Holdošová z Likavky pri Ružomberku pomáha skrášľovať a ozvláštňovať výnimočné udalosti. Vo svojom ateliéri vyšíva jedinečné krstné košieľky, svadobné vankúšiky a vreckovky, opasky s folklórnym motívom či ďalšie milé peknôtky.
Keď všetko spolu pekne ladí
Lenka Piatrov Horáková 04.04.2024

Dobre rozbehnutý vlak k Pánovi

Vedeli ste, že cesta do Zvolena vám bude trvať z Bratislavy presne tak dlho ako z Košíc? Toto okresné mesto sa nachádza takmer v srdci Slovenska. Pôstne obdobie sme využili na návštevu zvolenskej farnosti, aby sme sa porozprávali s miestnym dekanom Jozefom Krausom (55), a to nielen o príprave na blížiace sa veľkonočné sviatky.
Dobre rozbehnutý vlak k Pánovi
Miroslava Gromanová 03.04.2024

Každý je Bohom milovaný taký, aký je

Oslávili storočnicu, pomáhajú chudobným a biednym a šíria svoju charizmu, že každý je Bohom milovaný taký, aký je. Sestry z Kongregácie sestier Božského Vykupiteľa sme navštívili v ich provinciálnom dome v Spišskej Novej Vsi.
Každý je Bohom milovaný taký, aký je
Martina Halúsková 29.03.2024

Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane

Už 150 rokov dodržiavajú v obci Varín staré tradície. Na Veľkú noc sa členovia dobrovoľného hasičského zboru oblečú do slávnostných uniforiem a s úctou a bázňou strážia Boží hrob.
Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane