Ján Lauko 15.06.2021

Naše diecézy majú nových kňazov

Počas víkendu 12. – 13. júna sa konali novokňazské vysviacky v Bratislavskej arcidiecéze, v Nitrianskej a Žilinskej diecéze a v Prešovskej archieparchii. Katolíckej cirkvi na Slovensku tak do služby pribudlo 16 nových pastierov.
Naše diecézy majú nových kňazov
Lenka Vatrtová 15.06.2021

V Bojniciach sa prelína história a súčasnosť

Pri slove Bojnice si každý z nás v prvom rade predstaví majestátny zámok, zoologickú záhradu a známe kúpele. V tomto malebnom mestečku na hornej Nitre sa však nachádza farnosť sv. Martina z Tours, ktorá svojou históriou a aktivitami uchváti nejedného návštevníka. Porozprával nám o nej bojnický farár a dekan Anton Eliaš.
V Bojniciach sa prelína história a súčasnosť
Peter Slovák 08.06.2021

Vo farnosti cítiť dobré duchovné nastavenie

Spoznávať naše farnosti je vždy príležitosťou objavovať vzácne historické momenty i pamiatky, ktoré sa s nimi spájajú. Dôležitejšie je však poznávanie autentickej duchovnej atmosféry, čiže originálne spirituálne „know-how“ farského spoločenstva. Poďme teda čo-to poodkryť z farnosti Veľké Zálužie.
Vo farnosti cítiť dobré duchovné nastavenie
Peter Slovák 27.05.2021

Stále zelené arborétum znovu láka

Vysvetliť, čo je upokojujúca krása a objaviť pôvabnosť Arboréta Mlyňany SAV, nemusí byť až také náročné, ako sa na prvý pohľad zdá. Nájdete ho v juhozápadnej časti Slovenska, na severnom okraji Podunajskej nížiny, neďaleko Zlatých Moraviec. Katolícke noviny zavítali do oázy jedinečnej zbierky nádherných drevín a kvetov v strednej Európe. Na budúci rok si tam pripomenú 130 rokov od založenia.
Stále zelené arborétum znovu láka
Anna Stankayová 18.05.2021

Svätá Rita vyrieši aj nemožné

Životné svedectvo manželky, matky, vdovy, neskôr augustiniánskej rehoľníčky a svätej neriešiteľných situácií púta aj po 640 rokoch od jej narodenia. Nazreli sme do prvého a jediného kostola na Slovensku zasväteného výnimočnej žene z talianskej Cascie.
Svätá Rita vyrieši aj nemožné