Zuzana Artimová 26.01.2023

Duch Pána je nad nami

Po vstupe do bratislavského Dómu sv. Martina nechávame sychravé sobotňajšie počasie za sebou. Kostolné ticho iba kde-tu prerušuje tlmený šepot. To sa ešte dolaďujú posledné detaily veľkej slávnosti. Katedrála sa pripravuje na birmovku dospelých.
Duch Pána je nad nami
Monika Šimoničová 19.01.2023

Pod oknami fary majú Svätú zem

Vysocká farnosť je klenotnica pokladov. Majú tu ružencovú cestu do sveta a jedinú biblickú záhradu na Slovensku. Pri jej návšteve si zmeriate vedomosti zo Svätého písma, kondičku aj živú vieru.
Pod oknami fary majú Svätú zem
Lenka Piatrov Horáková 31.12.2022

Pravá hodnota Vianoc je v Ježišovi

Na rozhraní Liptova a Spiša, obklopená na severe Vysokými a na juhu Nízkymi Tatrami, leží neveľká farnosť s veľkým srdcom: Važec. A že sa miestni tešia na Vianoce, to je jasná vec. Veď okrem Štedrého dňa majú na to ešte jeden dôvod. Kostol i farnosť sú zasvätené Klaňaniu sa troch kráľov, a tak majú počas Vianočného obdobia hody.
Pravá hodnota Vianoc je v Ježišovi
Anna Stankayová 28.12.2022

Robia dobro a robia ho dobre

Chudobné, no aj tak šťastné a veselé. Vianoce v bratislavskom Domove sv. Jána z Boha sú najmä o ľudskosti a prijatí. Tak ako ich poslanie, ktorým denne pomáhajú ľuďom bez domova.
Robia dobro a robia ho dobre
Miroslava Gromanová 24.12.2022

Najkrajšie Vianoce slávia v Lendaku

Nenájdete tu obyvateľa, ktorý by nemal v skrini ľudový kroj. Obec v Popradskej kotline je známa uchovávaním ľudových tradícií. Na návšteve v rodine Žmijovských nám porozprávali o tých vianočných. 
Najkrajšie Vianoce slávia v Lendaku