Peter Slovák 21.07.2020

Na fare sa nebudete nudiť

Svätý Jakub Starší, apoštol, patril do okruhu Ježišových dôverníkov. Bol s ním na vrchu premenenia či v Getsemanskej záhrade. Zomrel mučeníckou smrťou v roku 43. Dnes za ním s prosbami prichádzajú lekári, lekárnici, pútnici, ale aj robotníci či námorníci. Aj preto, že sú mu pripisované vlastnosti ako odvaha, vytrvalosť a ráznosť. Tieto atribúty sa stali piliermi farského života v Kysuckom Novom Meste. 
 
 
Na fare sa nebudete nudiť
Anna Stankayová 21.07.2020

Nie je mak ako mak

Keď sa povie mak, mnohí si okrem skvelej pochúťky predstavia i omamné látky. Pritom v samotných zrniečkach maku sa takmer vôbec nevyskytujú. Kráľovná maku Gabriela Čechovičová (64) z Cífera-Jarnej sa s nami podelila o taje jeho pestovania, spracovania i o jeho mýtické účinky. 
Nie je mak ako mak
Peter Slovák 08.07.2020

Stredoveká atmosféra znovu láka

Dosť už bolo - i keď dôvodného - vysedávania doma. Katolícke noviny sa rozhodli, že zájdu na Beckov a Čachtický hrad. Ak máte chuť, vzdialenosť medzi nimi zvládnete na bicykli za hodinu pokojnej cyklotúry. Dá sa však ísť vlakom i autom. Nech sa páči, zvážte dopravný prostriedok. 
Stredoveká atmosféra znovu láka
Peter Hupka 03.07.2020

Aj v rušnom veľkomeste je priestor na vieru

Brazílske São Paulo má vyše jedenásť miliónov obyvateľov a rozlohu väčšiu než ktorýkoľvek slovenský okres. Nemožno sa preto čudovať, že je najväčším mestom na južnej pologuli. A hoci nie je práve najpríťažlivejším sídlom v krajine, a trebárs pobrežnému Riu sa v kráse nikdy nevyrovná, nepripomína ani prázdne miesto s rutinným veľkomestským životom zameraným len na materiálne blaho. Pohľad na všedné dni domácich nás o tom presvedčí.
Aj v rušnom veľkomeste je priestor na vieru
Peter Slovák 17.06.2020

Atribúty srdečnosti vychádzajú z Ježišovho Srdca

Navštívili sme farnosť, v ktorej - hoci nemá príliš dlhú históriu - sa lúče Božského Srdca Ježišovho objavujú o to viac. Nezabránili tomu ani mocní sveta. 

Atribúty srdečnosti vychádzajú z Ježišovho Srdca