Pavol Kall 24.07.2023

Známy-neznámy Hanigovský hrad

Leto je ako stvorené na spoznávanie známych i menej známych zákutí našej krajiny. Slovensko má miesta, ktoré stojí za to navštíviť. Patria k nim aj početné zrúcaniny hradov. Boli ste už na Hanigovskom hrade?
Známy-neznámy Hanigovský hrad
Martina Grochálová 16.07.2023

Stredomorský skvost fenickej kultúry

Na ostrov Mozia v severozápadnom kúte Sicílie sme sa vybrali na pozvanie otca Sergia, ktorý pôsobí vo farnosti Sedembolestnej Panny Márie v Marsale-Spagnola. Od mesta presláveného likérovým vínom je vzdialený zopár kilometrov.
Stredomorský skvost fenickej kultúry
Miroslava Gromanová 05.07.2023

Vierozvestcov stretnete v Terchovej

Najväčší kostol zasvätený sv. Cyrilovi a Metodovi, každoročné podujatie Cyrilo-metodské dni, unikátny pohyblivý betlehem, nádherná príroda. To všetko a ešte viac nájdete v Terchovej.
Vierozvestcov stretnete v Terchovej
Anna Stankayová 22.06.2023

Aby ste neboli ďalší

Citovo vydierajú, vyvolávajú nátlak či výčitky, zneužívajú dôveru, až nakoniec vybielia účet. Napriek mnohým preventívnym akciám sa podvodníkom stále darí obrať seniorov o celoživotné úspory.
Aby ste neboli ďalší
Lenka Piatrov Horáková 15.06.2023

Môj ocko je ten najlepší

Hoci už je leto, vrcholky Tatier ešte zdobia zvyšky snehu a aj ovzdušie je trochu chladnejšie. My sme sa však nevybrali obdivovať krásy našich veľhôr, ale navštíviť rodinu Ondrušovcov v podtatranskej obci Nová Lesná.
Môj ocko je ten najlepší