Ján Lauko 02.02.2022

Doma to zvládli v pokoji

„Je potrebné neopustiť sa a každý deň si vytýčiť nejaký program, ktorý ma bude držať pri dobrej nálade a porazí všednosť,“ radí manželka záchranára, ako zvládnuť stresové situácie v domácej izolácii.
Doma to zvládli v pokoji
Peter Slovák 26.01.2022

Služba je ako modlitba, ktorou oslavujeme Boha

Keď vás Pán volá k zasvätenému životu, neváhajte, uvidíte, aké je to šťastie. Tieto slová jednej zo sestier vincentiek, s ktorými sme sa pod Zoborom zoznámili, najlepšie vyjadrujú atmosféru v ich spoločenstve.
Služba je ako modlitba, ktorou oslavujeme Boha
Peter Slovák 12.01.2022

Do rán trpiacich vkladajú Kristov dotyk

Sú miesta, kde sa zoči-voči ľudskej krehkosti rozdielnosť vierovyznaní vytráca a do popredia vystupuje slúžiaca láska podľa vzoru Ježiša Krista.
Do rán trpiacich vkladajú Kristov dotyk
Martina Grochálová 05.01.2022

Slovenský misál z Tridentu

Zrejme je to hra osudu. Nový Rímsky misál v slovenčine, zrodený z pokoncilovej liturgickej reformy, bol vyrobený v blízkosti mesta Trident. Práve tam sa v 16. storočí konal 19. ekumenický koncil. Tamojšia rodinná tlačiareň má vyše 120-ročné skúsenosti s výrobou kníh vrátane liturgických.
Slovenský misál z Tridentu
Lenka Horáková 28.12.2021

Vo Veľkej žijú ľudia s veľkým srdcom

Veľká je mestská časť Popradu a samostatná farnosť, ktorú spravujú saleziáni. Čo sa týka počtu katolíkov, Veľká až taká veľká nie je, žije ich tam len okolo tritisíc. Podľa miestneho správcu farnosti dona Dominika Vinša (50) však nie je dôležitá kvantita, ale kvalita a on Veľčanov vníma ako dobrosrdečných, dobroprajných a dobromyseľných. A tak sme vycestovali pod Tatry, aby sme sa o farnosti Veľká a jej obyvateľoch dozvedeli niečo viac.
Vo Veľkej žijú ľudia s veľkým srdcom