Anna Stankayová 22.03.2023

Ženu v modrom treba predviesť

S ikonickou ženou v modrom sa z Katolíckych novín stretávame po 35 rokoch na vtedajšom mieste diania – pred historickou budovou SND na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Spolu s Ľudmilou Tollarovičovou nás udalosťami 25. marca 1988 sprevádza aj historik František Neupauer.
Ženu v modrom treba predviesť
Anna Stankayová 16.03.2023

Všetko pod jednou strechou

Viete čo majú spoločné africký lev, slovenský senior a provincialát Spoločnosti Božieho Slova? Hoci je to na prvý pohľad bizarné spojenie, všetci sú v Nitre na Kalvárii pod jednou strechou. 
Všetko pod jednou strechou
Martina Grochálová 09.03.2023

Pokračujeme v Danicinom príbehu

Keď sme 10. marca 2019 prišli pri leteckom nešťastí v Etiópii o priateľku Danicu Olexovú, nechceli sme, aby sa jej príbeh skončil. Ako skupina priateľov sme spolu s jej mamou Annou Olexovou založili nadáciu na jej pamiatku s túžbou pokračovať v jej poslaní.
Pokračujeme v Danicinom príbehu
Miroslava Gromanová 02.03.2023

Jeden je druhému anjel strážny

Zbaviť sa závislostí býva oveľa ťažšie ako do nich upadnúť. Komunita Cenacolo v Kráľovej pri Senci s tým však vie pomôcť. Na Slovensku má len jeden dom pre chlapcov, aktuálne ich je 33.
Jeden je druhému anjel strážny
Anna Stankayová 23.02.2023

Na Slovensku sa chlapci cítili bezpečne

Na začiatku vojny priviezli saleziáni na Slovensko 46 chlapcov z ľvovského detského domova Pokrova, ktorý spravujú miestni saleziáni. Po roku ich zostalo dvanásť. Ostatní sa vrátili, no v Ľvove ich život intenzívne ovplyvňuje vojna. Veľkým povzbudením je pre nich spoločenstvo.
Na Slovensku sa chlapci cítili bezpečne