Veronika Záborská 19.02.2019

Kde odpočíva svätý Cyril

Mená svätých Cyrila a Metoda si spájame najmä s Veľkou Moravou alebo s ich rodným Solúnom. Cesty bratov však viedli aj do Ríma. Vo večnom meste dodnes nachádzame stopy ich prítomnosti, najmä v Bazilike svätého Klementa.
Kde odpočíva svätý Cyril
Lenka Horáková 16.01.2019

Keď šport prispieva k budovaniu vzťahov

Už ako malí chlapci si zamilovali hokej. Každú zimu si obúvali korčule a voľné chvíle trávili naháňaním puku na ľade. Z tejto detskej záľuby nevyrástli, a tak sa pravidelne stretávajú a hrávajú hokej aj dnes. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby reč nebola o kňazoch. Podľahli sme zvedavosti a navštívili sme ich v Liptovskom Mikuláši, kde každý týždeň spolu trénujú.
Keď šport prispieva k budovaniu vzťahov
Tibor Macák 29.12.2018

Spev indických pútnikov

Zlatý chrám v Amritsare na severe Indie je miesto, ktoré navštívi najviac ľudí na svete. Štyri brány rozsiahleho komplexu prekročí každý deň najmenej 100-tisíc návštevníkov, väčšinou veriacich sikhov, ale aj príslušníkov iných náboženstiev i turistov zo všetkých kútov zemegule. Gurudvára, teda sikhský chrám, je uprostred jazera pokrytý 500 kilogramami 24-karátového zlata a mnohí ho považujú za jeden z divov sveta.
Spev indických pútnikov
Denisa Lukáčová 11.12.2018

Nespi ráno ani TY, radšej príď na roráTY

Je pondelok po Prvej adventnej nedeli. Skoro ráno. Vonku niečo pod nulou a tma. Prichádzame do Hubošoviec neďaleko Sabinova, aby sme pri sviečkach a lampášoch bdeli spolu s veriacimi. Na únavu zabúdame v momente, keď sa kostol naplní malými i veľkými – „v spoločenstve je to ľahšie,“ pomyslíme si. Vďaka postupne pribúdajúcemu dennému svetlu spoznávame farnosť i miestnych.
Nespi ráno ani TY, radšej príď na roráTY
Denisa Lukáčová 06.12.2018

Spája ich poctivá a srdečná služba

Od príchodu prvého vlaku na územie Slovenska ubehlo už vyše 150 rokov. Odvtedy sa toho zmenilo dosť, jedno však ostalo – ducha železníc netvoria koľaje, železo ani vlaky či stanice – tvoria ho a vždy tvorili ľudia - železničiari. Práve tí prišli v sobotu 24. novembra do Trnavej Hory a vytvorili peknú železničiarsku rodinu, ktorej súčasťou sme sa aspoň na jeden deň stali aj my Katolícke noviny.
Spája ich poctivá a srdečná služba