Pavol Kall 16.05.2019

Mentálny koučing ma napĺňa ľudskosťou

Peter Bielik (51) žije vo Zvolene a mentálny koučing vykonáva na profesionálnej úrovni už pätnásť rokov. Ako mentálny tréner sa venuje hokejistom, ale i biatlonistom či tenistom. Vo voľných chvíľach sa ustavične vzdeláva čítaním odbornej literatúry, no zájde si aj do prírody.
Mentálny koučing ma napĺňa ľudskosťou
Lenka Horáková 09.05.2019

Mojou najväčšou záľubou je rodina

Majstrovstvá sveta v hokeji sú už predo dvermi. Pri tejto príležitosti sme navštívili známeho hokejového brankára JÁNA LACA (37), ktorý žije so svojou rodinou v Liptovskom Mikuláši. Spolu s manželkou Mirkou vychovávajú dve dcéry – jedenásťročnú Lindu a štvorročnú Lori.
Mojou najväčšou záľubou je rodina
Peter Slovák 08.05.2019

Neberme sa príliš vážne

Rímskokatolícky kňaz poľskej národnosti Zbigniew Jan Czendlik (54), dekan farár dekanátu Lanškroun pastoračne pôsobí v Česku od roku 1992. Pracuje v rozhlase a v Českej televízii moderuje reláciu Uchom ihly. Je obľúbeným sprievodcom duchovných a ľuďsky príťažlivých programov.   
Neberme sa príliš vážne
Katolícke noviny 07.05.2019

Rodina je školou spoločenského života

V rodine sa učíme, že aj keď sme všetci odlišní, niečo nás spája. Hovorí PRZEMYSŁAW KWIATKOWSKI (41), rektor kňazského seminára v poľskom Gnieznom, ktorý bol začiatkom roka na Donovaloch hosťom na kurze Diplom v rodinnej pastorácii, kde prednášal o manželskej spiritualite. Rozhovor pre KN s ním pripravili Marek Iskra a Elena Dzurňáková.
Rodina je školou spoločenského života
Martina Grochálová 23.04.2019

Vždy píšem iba jeden príbeh

Pavol Rankov (54) je momentálne v kurze. Za posledné dva roky napísal tri romány, dva z nich mu v týchto dňoch vychádzajú v češtine. Jeho najnovší historický román Legenda o jazyku sa odohráva v období normalizácie a jedna dejová línia v ňom približuje život mimoriadne obľúbeného svätca Jána Nepomuckého.
Vždy píšem iba jeden príbeh